Scott Hardy Memorial 2023

Wright, WY

Athlete Entries


Boys 1600 Meter Sprint Medley Relay 4 entries

Athlete Seed Team
Relay Team A Kaycee High School
Relay Team A Moorcroft High School
Relay Team A Wright High School
Relay Team A Hulett High School
Back to Top

Girls 1600 Meter Sprint Medley Relay 3 entries

Athlete Seed Team
Relay Team A Wright High School
Relay Team A Sundance High School
Relay Team A Moorcroft High School
Back to Top

HS Boys 100 Meter Dash 27 entries

Athlete Seed Team
Rodriguez, Julian Guernsey-Sunrise High School
Weinkauf, Korbin Guernsey-Sunrise High School
Gray, Trenton Moorcroft High School
Vasquez, Jacob 11.44 Wright High School
Hernandez, Angel 11.83 Wright High School
Downey, Ryder 12.03 Sundance High School
Haskell, Dima 12.32 Moorcroft High School
Ayer, Holden 12.34 Sundance High School
Cleveland, Taylor 12.61 Kaycee High School
Ramirez, Charlie 12.73 Kaycee High School
Weinkauf, Kolten 12.74 Guernsey-Sunrise High School
Worman, Briddger 12.83 Wright High School
Reilly, Hudson 12.84 Hulett High School
Harrison, Ben 12.91 Hulett High School
Sterner, Taylor 12.96 Guernsey-Sunrise High School
Johnson, Kyten 12.99 Sundance High School
Holtry, Leland 13.12 Wright High School
Ulmer, MJ 13.27 Hulett High School
Butcher, Brody 13.27 Midwest High School
Dewey, Lathan 13.29 Moorcroft High School
Munch, Marshall 13.43 Hulett High School
Ruiz, Diego 13.73 Midwest High School
Jay, Ivan 14.34 Hulett High School
Ford, Franklin 14.35 Kaycee High School
Curtis, Dahlton 14.73 Rock River High School
Burnell, Coy 15.45 Kaycee High School
Mills, Justus 16.45 Moorcroft High School
Back to Top

HS Boys 110 Meter Hurdles 4 entries

Athlete Seed Team
Pierson, Vaun 17.94 Kaycee High School
Schommer, Jake 18.77 Sundance High School
Swinyer, Tobey 19.63 Wright High School
Liska, Jeremy 19.87 Midwest High School
Back to Top

HS Boys 1600 Meter Run 9 entries

Athlete Seed Team
Winters, Hunter Rock River High School
James, Marcus 5:06.75 Moorcroft High School
Villegas, Angel 5:28.69 Sundance High School
Smith, Kyle 5:33.79 Hulett High School
Flahaven, Wyatt 5:34.83 Sundance High School
Ramirez, Domonic 5:45.27 Guernsey-Sunrise High School
Glasser, Dolan 5:52.40 Wright High School
Ford, Franklin 6:12.75 Kaycee High School
Morales, Phylip 6:36.07 Guernsey-Sunrise High School
Back to Top

HS Boys 200 Meter Dash 22 entries

Athlete Seed Team
Swinyer, Tobey Wright High School
Gray, Trenton Moorcroft High School
Vasquez, Jacob 23.72 Wright High School
Schommer, Jake 24.88 Sundance High School
Ayer, Holden 25.49 Sundance High School
Mills, Keaton 25.50 Sundance High School
Terry, Bradynn 25.60 Moorcroft High School
Ramirez, Charlie 25.83 Kaycee High School
Rilpley, Will 25.86 Moorcroft High School
Strohschein, Layne 25.95 Wright High School
Johnson, Kyten 25.98 Sundance High School
Weinkauf, Kolten 26.00 Guernsey-Sunrise High School
Reilly, Hudson 26.56 Hulett High School
Robb, Jackson 26.58 Wright High School
Dewey, Lathan 27.11 Moorcroft High School
Munch, Marshall 27.64 Hulett High School
Weinkauf, Korbin 28.11 Guernsey-Sunrise High School
Huven, Cash 29.32 Hulett High School
Jay, Ivan 29.36 Hulett High School
Lenz, Keaton 29.91 Sundance High School
Haskell, Weston 30.08 Moorcroft High School
Curtis, Dahlton 30.88 Rock River High School
Back to Top

HS Boys 300 Meter Hurdles 4 entries

Athlete Seed Team
Pierson, Vaun 44.75 Kaycee High School
Ayer, Holden 46.69 Sundance High School
Edwards, Tucker 48.06 Wright High School
VanNatter, Nathan 51.06 Guernsey-Sunrise High School
Back to Top

HS Boys 3200 Meter Run 4 entries

Athlete Seed Team
Winters, Hunter Rock River High School
James, Marcus 11:06.98 Moorcroft High School
Graves, Eliot 11:27.06 Kaycee High School
Glasser, Dolan 12:34.00 Wright High School
Back to Top

HS Boys 400 Meter Dash 24 entries

Athlete Seed Team
Ayer, Holden Sundance High School
Bristow, Conner Guernsey-Sunrise High School
Schommer, Jake Sundance High School
Noggle, Aiden Guernsey-Sunrise High School
Curtis, Dahlton Rock River High School
Strohschein, Layne 1:00.48 Wright High School
Banker, Reed 1:00.61 Sundance High School
Edwards, Tucker 1:00.78 Wright High School
Skeens, Parker 1:01.41 Sundance High School
Ulmer, MJ 1:01.47 Hulett High School
Harrison, Ben 1:02.23 Hulett High School
Munch, Marshall 1:02.79 Hulett High School
Huven, Cash 1:06.26 Hulett High School
Anderson, Jacob 1:06.85 Moorcroft High School
Strohschein, Mitchell 1:07.26 Wright High School
Haskell, Weston 1:08.60 Moorcroft High School
Jay, Ivan 1:10.53 Hulett High School
Edwards, Kaiser 1:11.05 Guernsey-Sunrise High School
Mills, Justus 1:24.42 Moorcroft High School
Downey, Ryder 55.65 Sundance High School
Robb, Jackson 58.58 Wright High School
Cleveland, Taylor 58.62 Kaycee High School
Terry, Bradynn 59.17 Moorcroft High School
Johnson, Kyten 59.61 Sundance High School
Back to Top

HS Boys 4x100 Meter Relay 3 entries

Athlete Seed Team
Relay Team A Kaycee High School
Relay Team A 46.62 Wright High School
Relay Team A 50.94 Guernsey-Sunrise High School
Back to Top

HS Boys 4x400 Meter Relay 2 entries

Athlete Seed Team
Relay Team A 3:57.82 Sundance High School
Relay Team A 4:01.59 Wright High School
Back to Top

HS Boys 4x800 Meter Relay 2 entries

Athlete Seed Team
Relay Team A 10:02.14 Guernsey-Sunrise High School
Relay Team A 9:56.02 Hulett High School
Back to Top

HS Boys 800 Meter Run 14 entries

Athlete Seed Team
James, Marcus Moorcroft High School
Reyes, Jorge Wright High School
Neely, Jaxson Wright High School
Downey, Ryder 2:15.44 Sundance High School
Skeens, Parker 2:19.70 Sundance High School
Downey, Catch 2:21.54 Sundance High School
Villegas, Angel 2:26.29 Sundance High School
Smith, Kyle 2:28.45 Hulett High School
Ramirez, Domonic 2:28.90 Guernsey-Sunrise High School
Flahaven, Wyatt 2:32.44 Sundance High School
Strohschein, Layne 2:33.90 Wright High School
Cohee, Damien 2:36.14 Kaycee High School
Jay, Ivan 2:42.89 Hulett High School
Anderson, Jacob 2:46.91 Moorcroft High School
Back to Top

HS Boys Discus Throw 26 entries

Athlete Seed Team
Mills, Keaton 144-1.5 Sundance High School
Christensen, Caleb 133-3 Guernsey-Sunrise High School
Preston, Boe 124-3 Wright High School
Fleenor, Jameson 118-5 Sundance High School
Haskell, Dima 116-6 Moorcroft High School
Roper, Jacob 113-7 Guernsey-Sunrise High School
Baham, Richard 111-7 Wright High School
Reilly, Christian 109-10 Hulett High School
Mollenbrink, Gavin 104-5 Sundance High School
Reilly, Hunter 94-4 Hulett High School
Rilpley, Will 92-8 Moorcroft High School
Ramsbottom, Wyatt 92-5 Kaycee High School
Burnell, Coy 91-4 Kaycee High School
Malson, Cade 87-11 Kaycee High School
Banker, Reed 86-9 Sundance High School
Douglas, Kouper 85-2 Wright High School
Thompson, Chace 85-1.5 Guernsey-Sunrise High School
Strohschein, Mitchell 84-11 Wright High School
Butcher, Brody 79-7.5 Midwest High School
Amos, Karson 77-6 Hulett High School
Martinez, Jorge 72-10 Wright High School
Reilly, Hudson 65-7 Hulett High School
Dewey, Lathan 62-9 Moorcroft High School
Barber, Taigon 61-8 Sundance High School
Rotz, Lukas 53-3 Guernsey-Sunrise High School
Ramirez, Roman 51-8 Guernsey-Sunrise High School
Back to Top

HS Boys High Jump 12 entries

Athlete Seed Team
Schommer, Jake 5-10 Sundance High School
Pierson, Vaun 5-10 Kaycee High School
Worman, Parker 5-8 Wright High School
Reyes, Jaime 5-6 Wright High School
Neely, Jaxson 5-6 Wright High School
Downey, Catch 5-6 Sundance High School
McAmis, Aiden 5-4 Hulett High School
Worman, Briddger 5-2 Wright High School
Sterner, Taylor 5-2 Guernsey-Sunrise High School
Strohschein, Mitchell Wright High School
Anderson, Jacob Moorcroft High School
Collar, Mason Guernsey-Sunrise High School
Back to Top

HS Boys Long Jump 23 entries

Athlete Seed Team
Hernandez, Angel 18-5 Wright High School
Cohee, Damien 17-9.5 Kaycee High School
Neely, Jaxson 17-8 Wright High School
Haskell, Dima 17-7.5 Moorcroft High School
Reyes, Jaime 16-10 Wright High School
McAmis, Aiden 16-7 Hulett High School
Bristow, Conner 16-4 Guernsey-Sunrise High School
Sterner, Taylor 16-0 Guernsey-Sunrise High School
Martinez, Jorge 15-11 Wright High School
Liska, Jeremy 15-8.25 Midwest High School
Barber, Taigon 15-6.5 Sundance High School
Huven, Cash 15-3.5 Hulett High School
Munch, Marshall 15-2.75 Hulett High School
Collar, Mason 14-6.5 Guernsey-Sunrise High School
Ruiz, Diego 14-4.75 Midwest High School
Butcher, Brody 14-4 Midwest High School
Lenz, Keaton 13-5 Sundance High School
Curtis, Dahlton 13-4.25 Rock River High School
Edwards, Kaiser 13-2 Guernsey-Sunrise High School
Morales, Phylip 12-6.5 Guernsey-Sunrise High School
Holtry, Leland Wright High School
Gray, Trenton Moorcroft High School
Weinkauf, Kolten Guernsey-Sunrise High School
Back to Top

HS Boys Pole Vault 4 entries

Athlete Seed Team
Robb, Jackson 10-0 Wright High School
Cleveland, Taylor 10-0 Kaycee High School
Ford, Franklin 9-0 Kaycee High School
Edwards, Tucker 8-6 Wright High School
Back to Top

HS Boys Shot Put 23 entries

Athlete Seed Team
Christensen, Caleb 44-0 Guernsey-Sunrise High School
Preston, Boe 40-6 Wright High School
Reilly, Christian 38-4.5 Hulett High School
Reilly, Hunter 38-4.5 Hulett High School
Roper, Jacob 36-1.25 Guernsey-Sunrise High School
Rilpley, Will 35-4 Moorcroft High School
Thompson, Chace 34-4.5 Guernsey-Sunrise High School
Mollenbrink, Gavin 34-1 Sundance High School
Malson, Cade 33-11 Kaycee High School
Ramsbottom, Wyatt 33-7.5 Kaycee High School
Douglas, Kouper 33-0 Wright High School
Fleenor, Jameson 32-5 Sundance High School
Baham, Richard 32-1 Wright High School
Burnell, Coy 31-6.75 Kaycee High School
Strohschein, Mitchell 31-2 Wright High School
Banker, Reed 29-11 Sundance High School
Ramirez, Roman 28-8.75 Guernsey-Sunrise High School
Amos, Karson 26-1 Hulett High School
Butcher, Brody 25-10 Midwest High School
Rotz, Lukas 25-0.25 Guernsey-Sunrise High School
Barber, Taigon 24-10 Sundance High School
Hodges, Henry Hulett High School
Winters, Hunter Rock River High School
Back to Top

HS Boys Triple Jump 17 entries

Athlete Seed Team
Glasser, Dolan 39-2.5 Wright High School
Reyes, Jaime 38-7 Wright High School
Worman, Parker 36-3.75 Wright High School
VanNatter, Nathan 36-3 Guernsey-Sunrise High School
Neely, Jaxson 35-10 Wright High School
Harrison, Ben 35-8.5 Hulett High School
McAmis, Aiden 35-8 Hulett High School
Reyes, Jorge 33-9 Wright High School
Martinez, Jorge 33-7.5 Wright High School
Liska, Jeremy 32-4.5 Midwest High School
Winters, Hunter 32-3.5 Rock River High School
Rodriguez, Julian 30-6.5 Guernsey-Sunrise High School
Ruiz, Diego 26-5 Midwest High School
Huven, Cash Hulett High School
Skeens, Parker Sundance High School
Collar, Mason Guernsey-Sunrise High School
Weinkauf, Korbin Guernsey-Sunrise High School
Back to Top

HS Girls 100 Meter Dash 21 entries

Athlete Seed Team
Gill, Blakley Sundance High School
Scott, Avery 13.63 Rock River High School
Skeens, Zoe 13.66 Sundance High School
Ivie-Moody, Ahnya 13.72 Hulett High School
Barnhurst, Dani 13.74 Wright High School
Williams, Tara 14.41 Wright High School
Marchant, Karly 14.64 Sundance High School
Gentry, Kaydence 15.31 Wright High School
King, Chloe 15.35 Wright High School
Woodward, Blair 15.37 Wright High School
Jost, Trinade 15.56 Midwest High School
Blakeman, Hailey 15.80 Moorcroft High School
Trinkle, Nyssa 16.04 Sundance High School
Jules, Julia 16.35 Moorcroft High School
Sloyer, Jade 17.42 Midwest High School
Noggle, Layla 17.44 Guernsey-Sunrise High School
Rozell, Sydney 18.38 Moorcroft High School
Maxwell, Riley 18.57 Wright High School
Hereim, Maya 19.72 Moorcroft High School
Jonker, Zyann 20.04 Rock River High School
Tatro, Ivory 20.71 Midwest High School
Back to Top

HS Girls 100 Meter Hurdles 7 entries

Athlete Seed Team
Maya, Karcee 18.13 Kaycee High School
Gill, Blakley 18.26 Sundance High School
Woodward, Blair 20.78 Wright High School
Banker, Riley 20.92 Sundance High School
Blakeman, KateLynn 22.14 Moorcroft High School
Torbert, Abbey 22.19 Rock River High School
Benim, Laura 24.01 Wright High School
Back to Top

HS Girls 1600 Meter Run 9 entries

Athlete Seed Team
Jones, Mallory 6:00.82 Moorcroft High School
Benim, Kylie 6:18.06 Wright High School
Fosheim, Izzy 6:43.66 Hulett High School
Palus, Cassy 6:51.51 Hulett High School
Salas, Anaeli 7:16.43 Wright High School
Benim, Laura 7:16.73 Wright High School
Palus, Brooklyn 7:19.10 Hulett High School
Viscarret, Maialen 7:23.66 Kaycee High School
Merwin, Rachel 7:38.55 Hulett High School
Back to Top

HS Girls 200 Meter Dash 17 entries

Athlete Seed Team
Barnhurst, Dani Wright High School
Scott, Avery Rock River High School
Maya, Karcee 27.33 Kaycee High School
Ivie-Moody, Ahnya 28.89 Hulett High School
Vargas, Talia 29.64 Moorcroft High School
Williams, Tara 30.23 Wright High School
Blakeman, KateLynn 30.41 Moorcroft High School
Marchant, Karly 30.51 Sundance High School
Fischbach, Talissa 30.61 Moorcroft High School
Mills, Jaylin 32.05 Sundance High School
Blakeman, Hailey 32.18 Moorcroft High School
Ortega-Chavez, Denise 32.95 Kaycee High School
Gentry, Kaydence 33.30 Wright High School
Barnum, Lilly 34.18 Moorcroft High School
Jules, Julia 35.04 Moorcroft High School
Trinkle, Nyssa 35.90 Sundance High School
Strohschein, Shaelyn 36.71 Wright High School
Back to Top

HS Girls 300 Meter Hurdles 8 entries

Athlete Seed Team
Banker, Riley Sundance High School
Ortega-Chavez, Denise Kaycee High School
Torbert, Abbey 1:02.33 Rock River High School
Palus, Cassy 1:04.74 Hulett High School
Barnum, Lilly 1:06.00 Moorcroft High School
Benim, Laura 1:08.29 Wright High School
Maya, Karcee 47.93 Kaycee High School
Blakeman, KateLynn 57.09 Moorcroft High School
Back to Top

HS Girls 3200 Meter Run 4 entries

Athlete Seed Team
Jones, Mallory 12:40.55 Moorcroft High School
Palus, Brooklyn 16:13.28 Hulett High School
Salas, Anaeli 16:14.81 Wright High School
Merwin, Rachel 16:57.66 Hulett High School
Back to Top

HS Girls 400 Meter Dash 8 entries

Athlete Seed Team
Maya, Karcee 1:00.75 Kaycee High School
Ivie-Moody, Ahnya 1:06.76 Hulett High School
Vargas, Talia 1:07.83 Moorcroft High School
Scott, Avery 1:09.80 Rock River High School
Torbert, Abbey 1:18.76 Rock River High School
Strohschein, Shaelyn 1:20.23 Wright High School
Barnum, Lilly 1:20.75 Moorcroft High School
Viscarret, Maialen 1:22.41 Kaycee High School
Back to Top

HS Girls 4x100 Meter Relay 1 entries

Athlete Seed Team
Relay Team A 56.27 Wright High School
Back to Top

HS Girls 4x400 Meter Relay 1 entries

Athlete Seed Team
Relay Team A Wright High School
Back to Top

HS Girls 4x800 Meter Relay 1 entries

Athlete Seed Team
Relay Team A 12:09.65 Hulett High School
Back to Top

HS Girls 800 Meter Run 5 entries

Athlete Seed Team
Jones, Mallory 2:36.70 Moorcroft High School
Maya, Karcee 2:39.21 Kaycee High School
Meza, Briana 2:41.27 Wright High School
Skeens, Zoe 2:45.05 Sundance High School
Fosheim, Izzy 3:03.76 Hulett High School
Back to Top

HS Girls Discus Throw 19 entries

Athlete Seed Team
Mills, Jaylin 98-2 Sundance High School
Banker, Riley 93-7.5 Sundance High School
Robb, Mya 92-9 Wright High School
Fleenor, Maddie 82-8 Sundance High School
King, Chloe 79-9 Wright High School
Spilski, Jocelyn 79-0 Wright High School
Young, Nevaeh 77-5 Rock River High School
Thompson, Rylie 73-5 Guernsey-Sunrise High School
Wilson, Ashlynn 72-3 Hulett High School
Cornett, Myah 71-7 Hulett High School
Riley, Aislin 64-9 Hulett High School
Jay, Ellie 60-2 Hulett High School
Palus, Kaylee 54-0 Hulett High School
Rozell, Victoria 53-8 Moorcroft High School
Rozell, Sydney 51-3 Moorcroft High School
Sloyer, Jade 47-4.5 Midwest High School
Chamberlin, Tracy 38-9 Guernsey-Sunrise High School
Jonker, Zyann 35-3 Rock River High School
Hereim, Maya Moorcroft High School
Back to Top

HS Girls High Jump 3 entries

Athlete Seed Team
Taylor, Laci 4-11 Kaycee High School
Cornett, Myah 4-6 Hulett High School
Blakeman, Hailey 4-5 Moorcroft High School
Back to Top

HS Girls Long Jump 15 entries

Athlete Seed Team
Fischbach, Talissa 13-9.25 Moorcroft High School
Marchant, Karly 13-4.5 Sundance High School
Schiele, Juliana 12-2.75 Guernsey-Sunrise High School
Cornett, Myah 12-1 Hulett High School
Jost, Trinade 11-3.75 Midwest High School
Gentry, Kaydence 11-2.75 Wright High School
Nyquist, Alyssa 11-2 Guernsey-Sunrise High School
Sloyer, Jade 10-7.75 Midwest High School
Palus, Brooklyn 10-7 Hulett High School
Dimas, Lashea 9-6 Guernsey-Sunrise High School
Tatro, Ivory 9-1.25 Midwest High School
Noggle, Layla 8-5 Guernsey-Sunrise High School
Maxwell, Riley 7-11 Wright High School
Vargas, Talia Moorcroft High School
Taylor, Laci Kaycee High School
Back to Top

HS Girls Pole Vault 5 entries

Athlete Seed Team
Moore, Carly 8-6 Wright High School
Schiele, Juliana 7-6 Guernsey-Sunrise High School
Fischbach, Talissa 7-0 Moorcroft High School
Ortega-Chavez, Denise 6-0 Kaycee High School
Nyquist, Alyssa 6-0 Guernsey-Sunrise High School
Back to Top

HS Girls Shot Put 20 entries

Athlete Seed Team
Cornett, Myah 30-11.75 Hulett High School
Thompson, Rylie 30-9.5 Guernsey-Sunrise High School
Mills, Jaylin 28-5 Sundance High School
Robb, Mya 28-0 Wright High School
Spilski, Jocelyn 26-6 Wright High School
Jay, Ellie 26-2.5 Hulett High School
King, Chloe 25-7 Wright High School
Wilson, Ashlynn 25-6.5 Hulett High School
Banker, Riley 24-9 Sundance High School
Riley, Aislin 24-1 Hulett High School
Dimas, Lashea 22-9 Guernsey-Sunrise High School
Fleenor, Maddie 22-6.5 Sundance High School
Young, Nevaeh 21-1.25 Rock River High School
Strohschein, Shaelyn 20-10.75 Wright High School
Rozell, Victoria 17-6 Moorcroft High School
Rozell, Sydney 17-1 Moorcroft High School
Hereim, Maya 16-10 Moorcroft High School
Chamberlin, Tracy 16-1.25 Guernsey-Sunrise High School
Palus, Kaylee 15-10 Hulett High School
Moore, Carly Wright High School
Back to Top

HS Girls Triple Jump 3 entries

Athlete Seed Team
Meza, Briana 31-3 Wright High School
Jost, Trinade 28-11 Midwest High School
Fosheim, Izzy 26-3 Hulett High School
Back to Top