Licensed to Riverton High School - WY HY-TEK's Meet Manager 4/3/2011 10:16 AM
31st Annual Roy Peck Invitational - 5/2/2011
RHS Track Complex
Results
Event 1 Girls 4x800 Meter Relay Junior Varsity
=======================================================================
School Finals Points
=======================================================================
Finals
1 Big Piney HS 'A' 12:08.98 10
1) 2) Pape, Lainy
3) Surrage, Brandi 4) Shafer, Sara
Event 2 Girls 4x800 Meter Relay Varsity
=======================================================================
School Finals Points
=======================================================================
1 Rock Springs Hs-Wy 'A' 10:47.38 10
2 Natrona 'A' 10:48.99 8
1) Sondag, Shaelynn 2) Sondag, Ashley
3) Hanson, Teren 4) Maston, Makenna
3 Little Snake River 'A' 11:24.37 6
1) Duncan, Natalie 2) Filip, Dalani
3) Kazmar, Kelsey 4) Foster, Cora
4 Thermopolis High School 'A' 11:27.02 5
1) Basse, Sarah 2) Jordan, Shannon
3) Paris, Ivy 4) Leyba, Jordan
-- Lander Valley High School 'A' DQ
Event 3 Boys 4x800 Meter Relay Junior Varsity
=======================================================================
School Finals Points
=======================================================================
1 Wind River HS 'A' 9:55.24 10
1) 2) Plush, Sam
3) Perkins, Dalton 4) Johnson, Lawry
2 Rock Springs Hs-Wy 'A' 10:26.38 8
3 Lander Valley High School 'A' 10:28.54 6
4 Dubois HS 'A' 10:40.24 5
1) Bartlett, John 2) McCabe, Jerid
3) Glade, John 4) Flynn, Cody
Event 4 Boys 4x800 Meter Relay Varsity
=======================================================================
School Finals Points
=======================================================================
1 Rock Springs Hs-Wy 'A' 8:24.43 10
2 Green River HS 'A' 8:57.65 8
1) Hartford, Josh 2) Lancaster, Dan
3) Wilson, Brian 4)
3 Dubois HS 'A' 9:16.71 6
1) Bartlett, Joe 2) Collins, Eddie
3) Funk, Casey 4) Hansen, Stephen
4 Riverton High School 'A' 9:33.84 5
1) Quayle, Seth 2) McDonald, Ian
3) Lane, Bryan 4) Beck, Taylor
5 Lander Valley High School 'A' 9:35.85 4
Event 5 Girls 100 Meter Hurdles Junior Varsity
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Blakesley, Julia Thermopolis 18.97 10
2 Gnose, Tori Green River 20.23 8
3 Zerkle, Tessa Natrona 20.43 6
4 Nielson, Destinee Kemmerer 20.98 5
5 Kilts, Marie Natrona 21.35 4
6 Pickinpaugh, Kolbi Shoshoni Hig 21.56 3
Event 6 Girls 100 Meter Hurdles Varsity
==========================================================================
Name Year School Finals H# Points
==========================================================================
1 Leseberg, Rachelle Dubois HS 17.12 2 10
2 Vannoy, Emma Cody High Sc 17.45 2 8
3 Vogel, Josee Wind River H 17.61 2 6
4 Durham, Hannah Cody High Sc 17.62 2 5
5 Maddox, Lacee Natrona 17.69 2 4
6 Hinze, Allison Cody High Sc 18.42 1 3
7 Votruba, Elley Wind River H 18.83 1 2
8 Gordon, Tayler Wind River H 19.83 1 1
9 Miller, Shantel Wind River H 20.09 1
10 Mantlo, Kaylynn Lander Valle 21.61 2
-- Crosby, Katie Thermopolis DQ 2
-- Holts, Mia Lander Valle DQ 2
Event 7 Boys 110 Meter Hurdles Junior Varsity
==========================================================================
Name Year School Finals H# Points
==========================================================================
1 Baker, Sterling Dubois HS 16.92 1 10
2 Nicolds, Tyler Natrona 17.22 2 8
3 Pieper, Nathan Natrona 17.43 2 6
4 LaFountain, Josh Natrona 18.82 2 5
5 Wilde, Alex Green River 19.95 2 4
6 McConnell, Kent Cody High Sc 20.12 1 3
7 Seaman, R j Wind River H 20.39 1 2
8 Hamilton, Tucker Natrona 20.88 1 1
9 C'Bearing, Jordan Wind River H 21.02 2
-- Walton, Chase Cody High Sc DQ 2
-- Haun, Kaden Thermopolis DQ 2
-- Mills, Micah Shoshoni Hig DQ 2
Event 8 Boys 110 Meter Hurdles Varsity
==========================================================================
Name Year School Finals H# Points
==========================================================================
1 Kester, Kolby Green River 15.14 3 10
2 Simpson, Tanner Lander Valle 15.39 3 8
3 Shellenberger, Jim Natrona 15.64 3 6
4 Billin, Zach Riverton Hig 16.71 3 5
5 Moore, Jake Thermopolis 16.85 3 4
6 Huber, Zach Green River 16.88 3 3
7 Cooper, Jordon Big Piney HS 17.10 2 2
8 Graham, Tyler Riverton Hig 17.37 3 1
9 Barnes, Braden Natrona 17.48 2
10 Bisiar, Kristian Natrona 17.60 3
11 Dahlby, Daniel Natrona 17.85 2
12 Smith, Cullen Cody High Sc 18.20 2
13 Zaragoza, Jayden Kemmerer 18.74 1
14 Wright, Nick Shoshoni Hig 19.04 2
15 Proud, Ethan Pinedale Hig 21.60 1
-- Neary, Bryce Cody High Sc DQ 1
Event 9 Girls 100 Meter Dash Junior Varsity
==========================================================================
Name Year School Finals H# Points
==========================================================================
1 Lewis, Taylor Cody High Sc 13.86 5 10
2 Jasmine, McGill Wyoming Indi 14.09 2 8
3 Delano, Jordan Natrona 14.18 5 6
4 Ice, Emily Rock Springs 14.24 5 5
5 Witt, Skyler Natrona 14.26 5 4
6 Jackson-Brown, Carra Natrona 14.40 5 3
7 Montgomery, Madison Cody High Sc 14.43 4 1.50
7 Gallup, Emma Natrona 14.43 5 1.50
9 Taber, Madison Natrona 14.57 4
9 Brown, Monique Cody High Sc 14.57 5
11 Forester, Sierra Big Piney HS 14.64 4
12 Hermon, Brittany Natrona 14.69 4
13 Margharos, Lissa Natrona 14.70 4
14 Hodson, Kaelyn Meeteetse Hi 14.74 3
15 Schulthess, Katie Kemmerer 14.87 4
16 May, Amelia Meeteetse Hi 15.05 3
17 Lewton, Carina Ten Sleep 15.06 2
18 Asay, Ashley Cody High Sc 15.11 1
19 Kilts, Kristen Natrona 15.14 4
20 Hardesty, Kayla Cody High Sc 15.27 2
21 Souza, Andrea Riverton Hig 15.31 2
22 Nielson, Destinee Kemmerer 15.34 2
23 Kilts, Marie Natrona 15.44 3
24 Rockvam, Lindsay Cody High Sc 15.55 1
25 May, Samantha Natrona 15.58 1
26 Johnson, Callie Natrona 15.95 4
27 Paulson, Courtney Kemmerer 16.30 1
28 Stevens, Ashley Kemmerer 16.45 3
29 O'Neal, Jordan Wind River H 16.55 1
30 Jones, Kaitlyn Ten Sleep 16.62 1
31 Wright, Darby Wind River H 16.76 3
32 Groathouse, Paige Riverton Hig 16.99 3
33 Muller, Tysha Kemmerer 17.03 3
34 Sharp, Devonne St Stephens 17.15 2
35 Munoz, Samantha Kemmerer 17.42 2
36 Stukel, Ashley Kemmerer 20.56 1
37 Beibinger, Auralee Kemmerer 20.88 1
-- Lewis, Toni Cody High Sc DQ 2
Event 10 Girls 100 Meter Dash Varsity
==========================================================================
Name Year School Finals H# Points
==========================================================================
1 Weidle, Mesa Rock Springs 13.12 4 10
2 Myers, Brooke Cody High Sc 13.27 4 8
3 Bales, Anna Cody High Sc 13.35 4 6
4 Tramp, Vicki Green River 13.48 4 5
5 Brown, Staylee Natrona 13.50 4 4
6 Wille, Morgan Little Snake 13.59 3 3
7 Leisy, Ashtyn Riverton Hig 13.64 3 2
8 Budd, Maggie Lander Valle 13.83 4 0.50
8 Manchester, Micaela Cody High Sc 13.83 2 0.50
10 Zertuche, Dayna Riverton Hig 13.85 4
11 Howe, Kali Rock Springs 13.90 1
12 Andreasen, Brittany Pinedale Hig 13.98 1
13 Maddox, Lacee Natrona 13.99 2
14 Peterson, Teri Jo Big Piney HS 14.13 3
15 Walker, Jamie Dubois HS 14.23 4
16 McKee, Shelby Little Snake 14.27 3
17 Brown, Storiee Natrona 14.29 3
18 Bjorhus, Dana Thermopolis 14.31 3
19 Grossman, Heather Pinedale Hig 14.32 2
20 Parton, Carolyn Rock Springs 14.38 2
21 Groves, Taylor Riverton Hig 14.45 3
22 Backman, Kathleen Natrona 14.49 2
23 Long, Nicole Meeteetse Hi 14.51 3
24 Giannino, Ricquelle Riverton Hig 15.42 2
25 Moeller, Shaina Pinedale Hig 15.60 1
Event 11 Boys 100 Meter Dash Junior Varsity
==========================================================================
Name Year School Finals H# Points
==========================================================================
1 Nicolds, Tyler Natrona 12.55 6 10
2 Peck, Joe Cody High Sc 12.58 6 7
2 Brost, Trevor Natrona 12.58 7 7
4 Hartbank, Logan Riverton Hig 12.62 7 5
5 Jones, Chance Natrona 12.63 6 4
6 Manion, Alex Natrona 12.73 7 3
7 Creager, Robert Natrona 12.75 3 2
8 Quinteros, Manuel Little Snake 12.81 7 1
9 Galey, TJ Riverton Hig 12.89 6
10 Lewis, Dylan Riverton Hig 12.94 5
10 Gourlay, Cole Little Snake 12.94 7
12 Kalivas, Colton Rock Springs 12.99 7
13 Ravert, Garrett Natrona 13.01 6
14 Kraft, Jordan Natrona 13.04 5
15 Glasscock, Steven Green River 13.06 5
16 Schick, Kody Rock Springs 13.09 3
17 Bohnet, Logan Natrona 13.11 5
18 Logan, Andrew Natrona 13.14 6
19 Pratt, Rocky Green River 13.20 5
19 Belville, Jordan Riverton Hig 13.20 7
21 Giron, Harley Kemmerer 13.22 5
22 Hegglund, Blake Natrona 13.23 6
23 Housley, Tanner Kemmerer 13.26 7
24 Wright, Dominick Dubois HS 13.54 4
25 Dorigatti, Tristan Rock Springs 13.64 3
26 Evans, Gard Riverton Hig 13.65 4
27 Anderson, Weston Big Piney HS 13.79 4
28 Bailey, Michael Natrona 13.81 4
29 Yorgason, Trent Riverton Hig 13.90 1
30 Evans, Kian Natrona 14.10 2
31 Kanelos, Demetrios Natrona 14.13 2
32 Cobian, Julio Rock Springs 14.28 2
33 Parke, Dylan Natrona 14.37 2
34 Bryan, Taven Natrona 14.40 2
35 Hamilton, Tucker Natrona 14.69 4
36 Taylor, Gavin Natrona 14.95 3
37 Zanetti, Alan Rock Springs 15.28 1
38 Cochrane, Kyler Green River 15.38 4
39 Robinson, Keiron Thermopolis 15.91 3
40 Watson, Tyler Natrona 17.96 1
Event 12 Boys 100 Meter Dash Varsity
==========================================================================
Name Year School Finals H# Points
==========================================================================
1 Kester, Kolby Green River 11.68 5 10
2 Stewart, Kole Riverton Hig 11.77 5 8
3 Withers, Seth Riverton Hig 11.88 4 6
4 Wille, Daniel Little Snake 12.05 5 5
5 Englehart, Miles Little Snake 12.09 4 4
6 Kroupa, Adam Green River 12.14 5 3
7 Proud, Ethan Pinedale Hig 12.19 1 2
8 Meduna, Chase Rock Springs 12.20 1 1
9 Archibald, Matt Kemmerer 12.22 4
10 Jennings, Brandon Wind River H 12.25 5
11 Vollmar, Cody Natrona 12.27 3
12 Yorgason, Rylee Riverton Hig 12.39 2
13 Malmstrom, Chance Rock Springs 12.40 1
13 Zaragoza, Jayden Kemmerer 12.40 5
15 Romero, Casey Big Piney HS 12.45 2
16 Bisiar, Kristian Natrona 12.58 4
17 Graves, Ben Cody High Sc 12.61 2
18 Lee, Grayson Little Snake 12.63 4
19 Logue, Morry Lander Valle 12.64 4
20 Gordon, Ward Wind River H 12.67 4
21 Lee, Skyler Little Snake 12.69 4
22 Cordes, Derek Meeteetse Hi 12.71 2
23 Faughn, Bronson Meeteetse Hi 12.72 3
24 Oliver, Zach Cody High Sc 12.78 2
25 Hitshew, Randy Lander Valle 12.86 2
26 Lewis, Garrett Big Piney HS 12.94 3
26 Blanchard, Leighton Cody High Sc 12.94 3
28 Myler, Thomas Natrona 13.14 3
29 Abbey, Austin Lander Valle 13.15 3
30 Cruz, Stalone Rock Springs 13.28 1
31 Muller, Brandon Kemmerer 13.38 3
32 Popp, Ryan Kemmerer 13.42 2
33 Brown, Colter Thermopolis 13.64 1
-- Debolt, Derek Lander Valle NT 3
-- Meeboer, Chandler Natrona NT 2
-- Colson, Joel Dubois HS NT 5
-- Wood, Colton Cody High Sc NT 5
Event 13 Girls 1600 Meter Run Junior Varsity
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Robertson, Nicole Rock Springs 6:25.35 10
2 Notah, Kendell Kemmerer 6:27.95 8
3 White, Shaylee Wyoming Indi 6:33.61 6
4 May, Amelia Meeteetse Hi 6:38.64 5
5 Borah, Mariah Natrona 6:40.05 4
6 Constantine, Emma Cody High Sc 6:52.19 3
7 Voss, Shaina Natrona 7:04.25 2
8 Anderson, Michele Thermopolis 7:10.04 1
9 Sessions, Haley Meeteetse Hi 7:10.06
10 Greterman, Kayliene Meeteetse Hi 7:24.65
11 Bell, Jaidyn Lander Valle 7:29.12
12 Hodson, Kaelyn Meeteetse Hi 7:31.72
13 Wright, Evalon Natrona 7:32.19
14 Burns, Abby Lander Valle 7:34.60
15 Butterfield, Haley Rock Springs 7:44.74
-- Thompson, Sarah Shoshoni Hig NT
-- Crawford, Sammy Lander Valle NT
-- Baker, Morgan Cody High Sc NT
-- Hill, Sheynelle Lander Valle NT
Event 14 Girls 1600 Meter Run Varsity
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Tramp, Jackie Green River 5:46.70 10
2 Colter, Beryl Lander Valle 5:55.94 8
3 Bohr, Taylor Green River 5:56.04 6
4 Holiday, Kimberly Cody High Sc 5:58.06 5
5 Ramsey, Selina Rock Springs 6:04.08 4
6 Sondag, Ashley Natrona 6:07.26 3
7 Maston, Makenna Natrona 6:18.47 2
8 Skalberg, Lydia Little Snake 6:22.45 1
9 Lewton, Kodi Ten Sleep 6:24.54
10 Butterfield, Megan Rock Springs 6:26.41
11 Sondag, Shaelynn Natrona 6:27.41
12 Paris, Ivy Thermopolis 6:32.10
13 Annable, Hailey Green River 6:36.09
14 Sernstad, Mathilda Riverton Hig 6:40.06
15 Kolstad, Martina Riverton Hig 6:40.60
16 Basse, Sarah Thermopolis 6:48.50
17 Paris, Maggie Thermopolis 7:06.80
18 Jordan, Shannon Thermopolis 7:21.74
19 Schaffer, Courtney Lander Valle 7:53.00
Event 15 Boys 1600 Meter Run Junior Varsity
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Carey, Joe Natrona 5:03.47 10
2 Johnson, Lawry Wind River H 5:19.80 8
3 Dickerson, Dylan Natrona 5:25.26 6
4 Buller, Dalton Rock Springs 5:27.55 5
5 Crichton, Jay Jay Shoshoni Hig 5:32.71 4
6 Pratt, Payton Kemmerer 5:34.64 3
7 Thomas, Kody Rock Springs 5:42.76 2
8 Woodward, Mike Shoshoni Hig 5:45.21 1
9 Ramirez, Trenton Green River 5:45.33
10 McDonald, Ian Riverton Hig 5:46.09
11 Buckmeir, Ryan Lander Valle 5:46.89
12 Pribyl, Eric Rock Springs 5:47.10
13 Poole, Colter Green River 5:51.28
14 Williamson, Austin Natrona 5:53.51
15 Stevens, Garrett Rock Springs 5:54.35
16 Rembacz, Elijah Rock Springs 5:55.30
17 Lane, Bryan Riverton Hig 5:59.95
18 Carollo, Drew Green River 6:00.96
19 Perkins, Dalton Wind River H 6:01.34
20 Stubbs, Brady Kemmerer 6:01.59
21 Davila, Issac Rock Springs 6:02.71
22 Hedges, Ben Little Snake 6:05.86
23 Amos, Christian Riverton Hig 6:16.62
-- Makeshine, Dennis Lander Valle NT
-- Neuman, Taylor Cody High Sc NT
-- Broadbent, Chester Shoshoni Hig NT
-- Gray, Jesse Rock Springs NT
-- Kattenhorn, Tate Cody High Sc NT
-- Case, George Lander Valle NT
-- Norman, John Lander Valle NT
Event 16 Boys 1600 Meter Run Varsity
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Faure, Ricky Rock Springs 4:48.57 10
2 Hunsicker, K c Natrona 4:49.38 8
3 Erdahl, Scott Ten Sleep 4:50.08 6
4 Spoonhunter, Alvin Wyoming Indi 5:03.00 5
5 Rembacz, Andrew Rock Springs 5:06.25 4
6 Hudson, Andrew Natrona 5:06.72 3
7 Constantine, Chase Cody High Sc 5:09.03 2
8 Parmely, Bryce Natrona 5:12.12 1
9 Lee, Connor Little Snake 5:13.90
10 Hartford, Josh Green River 5:14.57
11 Aragon, Joey Wyoming Indi 5:15.00
12 Shutts, Jesse Natrona 5:18.51
13 Beck, Taylor Riverton Hig 5:19.28
14 Popp, J.R. Kemmerer 5:20.00
15 Dewey, Tyler Rock Springs 5:31.78
16 Hurlock, Matt Lander Valle 5:35.39
17 Rhoades, Harley Thermopolis 5:43.00
18 Vierra, Jonathon Lander Valle 5:46.82
19 Ross, Cameron Green River 5:50.00
20 Wells, Jay Thermopolis 5:59.00
21 Cramer, John Thermopolis 6:14.00
22 Wells, Michael Thermopolis 6:49.00
-- Green, Beau Lander Valle NT
-- Thompson, Pat Shoshoni Hig NT
-- Stoutenburg, Bruce Big Piney HS NT
-- Tillman, Tyrell Lander Valle NT
Event 17 Girls 4x100 Meter Relay Junior Varsity
=======================================================================
School Finals Points
=======================================================================
1 Cody High School 'A' 54.77 10
1) Crawford, Haley 2) Brown, Monique
3) Lewis, Taylor 4) Lewis, Toni
2 Natrona 'A' 55.91 8
1) Gallup, Emma 2) Hermon, Brittany
3) Maddox, Halie 4) Witt, Skyler
-- Shoshoni High School 'A' NT
Event 18 Girls 4x100 Meter Relay Varsity
=======================================================================
School Finals Points
=======================================================================
1 Cody High School 'A' 52.27 10
1) Pehringer, Josey 2) Myers, Brooke
3) Welch, Megan 4) Bales, Anna
2 Riverton High School 'A' 53.88 8
1) Leisy, Ashtyn 2) Groves, Taylor
3) Svilar, Hannah 4) Lawson, Shanae
3 Natrona 'A' 54.18 6
1) Brown, Staylee 2) Brown, Storiee
3) Hanewald, Paige 4)
4 Rock Springs Hs-Wy 'A' 55.46 5
5 Meeteetse High School 'A' 56.58 4
1) Abarr, Ashton 2) Bennett, Brodie
3) Hodson, Kaelyn 4) Long, Nicole
6 Wind River HS 'A' 57.27 3
1) D'Andrea, Lindsey 2)
3) Gordon, Tayler 4) Campbell, Randi
-- Dubois HS 'A' NT
1) Collins, Julia 2) Walker, Jamie
3) Finley, Callie 4) Leseberg, Rachelle
Event 19 Boys 4x100 Meter Relay Junior Varsity
=======================================================================
School Finals Points
=======================================================================
1 Natrona 'A' 47.80 10
1) Brost, Trevor 2) Pieper, Nathan
3) Ravert, Garrett 4) Cloward, Tristin
2 Natrona 'B' 48.61 8
1) Crippen, Tyson 2) Hunsicker, Lane
3) Jones, Chance 4) Parker, Aaron
3 Rock Springs Hs-Wy 'A' 55.11 6
-- Cody High School 'A' NT
1) Archard, Michael 2) Butler, John
3) Hult, Cody 4) Regester, Trey
Event 20 Boys 4x100 Meter Relay Varsity
==========================================================================
School Finals H# Points
==========================================================================
1 Riverton High School 'A' 45.14 2 10
1) Yorgason, Rylee 2) Walton, Parker
3) Stewart, Kole 4) Wille, Joe
2 Green River HS 'A' 45.50 2 8
1) Bloom, Skyler 2) Lancaster, Dan
3) Kroupa, Adam 4) Harrison, Devin
3 Natrona 'A' 46.23 2 6
1) Bisiar, Kristian 2) Dick, Jordan
3) Shellenberger, Jim 4) Vollmar, Cody
4 Rock Springs Hs-Wy 'A' 46.72 1 5
5 Dubois HS 'A' 47.33 1 4
1) Baker, Mitchell 2)
3) Colson, Joel 4) Finley, Tyrell
6 Wind River HS 'A' 48.00 2 3
1) Rupe, Tyler 2) Seaman, R j
3) Jennings, Brandon 4) Gordon, Ward
-- Lander Valley High School 'A' NT 2
-- Cody High School 'A' NT 2
1) Blanchard, Leighton 2) Dickson, David
3) Peck, Joe 4) Neary, Bryce
-- Meeteetse High School 'A' DQ 2
1) Bennett, Seth 2) Cordes, Derek
3) Faughn, Bronson 4)
-- Little Snake River 'A' DQ 2
1) Lee, Skyler 2) Englehart, Miles
3) Gourlay, Cole 4) Lee, Grayson
-- Big Piney HS 'A' DQ 1
1) Cooper, Jordon 2) Romero, Casey
3) 4) Lewis, Garrett
Event 21 Girls 400 Meter Run Junior Varsity
==========================================================================
Name Year School Finals H# Points
==========================================================================
1 Thompson, Sarah Shoshoni Hig 1:06.71 3 10
2 Witt, Skyler Natrona 1:08.85 1 8
3 Stonehouse, Tess Cody High Sc 1:11.49 2 6
4 Forester, Sierra Big Piney HS 1:11.86 2 5
5 Johnson, Cassie Rock Springs 1:11.90 3 4
6 Bisiar, Jessica Natrona 1:13.68 2 3
7 Lewton, Carina Ten Sleep 1:16.93 2 2
8 Pape, Lainy Big Piney HS 1:18.84 3 1
9 Kilts, Kristen Natrona 1:19.74 1
10 Howdyshell, Onnah Lander Valle 1:20.01 3
11 Voxland, Colby Lander Valle 1:21.95 3
12 Peterson, Alexis Rock Springs 1:22.06 1
13 Sessions, Haley Meeteetse Hi 1:22.21 2
14 Greterman, Kayliene Meeteetse Hi 1:27.84 2
15 Drewry, Shay Riverton Hig 1:27.89 1
-- Fagan, Ellie Wind River H NT 1
-- Taber, Madison Natrona NT 2
-- Lewis, Taylor Cody High Sc NT 3
-- Johnson, Callie Natrona NT 3
-- Smithbaker, Maddine Lander Valle NT 3
-- Pingetzer, Shaide Shoshoni Hig NT 2
Event 22 Girls 400 Meter Run Varsity
==========================================================================
Name Year School Finals H# Points
==========================================================================
1 Wille, Morgan Little Snake 1:03.65 3 10
2 Siebigteroth, Kendra Lander Valle 1:05.75 3 8
3 Leisy, Ashtyn Riverton Hig 1:05.91 2 6
4 Weidle, Mesa Rock Springs 1:06.48 2 5
5 Hanson, Teren Natrona 1:06.55 2 4
6 Bjorhus, Dana Thermopolis 1:07.05 2 3
7 Garrison, Courtney Cody High Sc 1:07.24 3 2
8 Swenson, Mallory Lander Valle 1:08.05 3 1
9 Post, Shanda Lander Valle 1:09.24 3
10 Jereb, Reanna Rock Springs 1:09.48 2
11 Nguema, Yelena Rock Springs 1:09.51 2
12 Colton, Baylee Big Piney HS 1:09.82 2
13 Grossman, Heather Pinedale Hig 1:11.14 1
14 Jensen, Chelsea Cody High Sc 1:12.01 2
15 Paris, Ivy Thermopolis 1:12.28 1
16 Filip, Dalani Little Snake 1:12.58 3
17 Kennah, Olivia Green River 1:13.74 3
18 Leyba, Jordan Thermopolis 1:13.92 1
-- McKee, Shelby Little Snake NT 3
-- Ramsey, Jessica Rock Springs NT 1
Event 23 Boys 400 Meter Run Junior Varsity
==========================================================================
Name Year School Finals H# Points
==========================================================================
1 Schwieger, Ryan Natrona 56.31 4 10
2 Legerski, Zack Rock Springs 57.73 4 8
3 Herr, Tristan Lander Valle 58.38 4 6
4 Galey, TJ Riverton Hig 58.49 3 5
5 Hartbank, Logan Riverton Hig 58.55 4 4
6 Bohnet, Logan Natrona 58.63 4 3
7 West, Joshua Cody High Sc 59.30 4 2
8 Elder, Eddie Rock Springs 59.31 3 1
9 Belville, Jordan Riverton Hig 59.44 3
10 Hunsicker, Lane Natrona 59.82 3
11 Creager, Robert Natrona 59.99 1
12 Cloward, Tristin Natrona 1:00.00 1
13 Aragon, Marvin Lander Valle 1:00.19 4
14 Quayle, Seth Riverton Hig 1:00.47 3
15 Sedey, James Rock Springs 1:01.24 2
16 Webster, Clayton Meeteetse Hi 1:02.27 3
17 Gookin, Ciay Lander Valle 1:03.15 3
18 Fulfer, Derek Natrona 1:04.01 2
19 Roanhorse, Brett Lander Valle 1:07.47 4
20 Kanelos, Demetrios Natrona 1:08.36 2
21 White, Zack Rock Springs 1:14.80 2
22 Robinson, Keiron Thermopolis 1:16.10 1
-- Evans, Kian Natrona NT 2
-- Carmon, Bishop Cody High Sc NT 2
-- Woodward, Mike Shoshoni Hig NT 2
-- Blankenship, Dylan Wind River H NT 1
-- Plush, Sam Wind River H NT 2
-- Glasscock, Steven Green River NT 3
Event 24 Boys 400 Meter Run Varsity
==========================================================================
Name Year School Finals H# Points
==========================================================================
1 Walton, Parker Riverton Hig 51.28 4 10
2 Harrison, Devin Green River 51.87 4 8
3 Wood, Colton Cody High Sc 52.34 4 6
4 Burke, Zach Rock Springs 52.37 4 5
5 Vollmar, Cody Natrona 53.35 4 4
6 Wilson, Brian Green River 53.46 4 3
7 Brown, Jacob Thermopolis 53.49 3 2
8 Martinez, Camilo Natrona 54.20 4 1
9 Aragon, Joey Wyoming Indi 54.38 1
10 Wille, Daniel Little Snake 54.52 3
11 Powell, Jake Natrona 55.13 3
12 Baker, Mitchell Dubois HS 55.46 2
13 Rupe, Tyler Wind River H 55.50 3
14 Myler, Thomas Natrona 56.06 3
15 Senn, Deven Lander Valle 56.24 2
16 Thompson, Pat Shoshoni Hig 56.91 2
17 Graves, Ben Cody High Sc 58.33 3
18 Norman, Will Lander Valle 58.81 2
19 Chism, Henry Thermopolis 59.68 1
20 Brown, Colter Thermopolis 1:00.20 1
21 Muller, Brandon Kemmerer 1:00.49 2
22 Collins, Eddie Dubois HS 1:01.60 2
23 Makelky, Calvin Pinedale Hig 1:03.17 1
-- Mattocks, Jesse Lander Valle NT 2
-- Kendall, Alex Rock Springs NT 4
-- Ritveld, Sean Little Snake NT 3
-- Strom, Aaron Rock Springs NT 3
-- Schmidt, Jack Cody High Sc NT 2
Event 25 Girls 300 Meter Hurdles Junior Varsity
==========================================================================
Name Year School Finals H# Points
==========================================================================
1 Nielson, Destinee Kemmerer 57.61 1 10
2 Blakesley, Julia Thermopolis 58.09 2 8
3 Margharos, Lissa Natrona 59.06 2 6
4 Jackson-Brown, Carra Natrona 1:00.08 1 5
5 Zerkle, Tessa Natrona 1:00.98 2 4
6 Kilts, Marie Natrona 1:04.87 1 3
7 Howdyshell, Onnah Lander Valle 1:09.69 2 2
-- Gnose, Tori Green River NT 2
-- Pickinpaugh, Kolbi Shoshoni Hig NT 2
Event 26 Girls 300 Meter Hurdles Varsity
==========================================================================
Name Year School Finals H# Points
==========================================================================
1 Vogel, Josee Wind River H 51.06 2 10
2 Durham, Hannah Cody High Sc 51.70 2 8
3 Maddox, Lacee Natrona 52.71 2 6
4 Hinze, Allison Cody High Sc 53.55 2 5
5 Collins, Julia Dubois HS 53.56 2 4
6 Backman, Kathleen Natrona 54.92 1 3
7 Long, Nicole Meeteetse Hi 55.14 1 2
8 Crosby, Katie Thermopolis 59.29 1 1
9 Miller, Shantel Wind River H 59.38 1
10 Gordon, Tayler Wind River H 1:00.61 1
11 Votruba, Elley Wind River H 1:01.32 1
-- Vannoy, Emma Cody High Sc NT 2
-- Kraft, Taylor Lander Valle NT 2
-- Leseberg, Rachelle Dubois HS NT 2
Event 27 Boys 300 Meter Hurdles Junior Varsity
==========================================================================
Name Year School Finals H# Points
==========================================================================
1 Dahlby, Daniel Natrona 45.33 3 10
2 Baker, Sterling Dubois HS 47.22 1 8
3 LaFountain, Josh Natrona 47.30 3 6
4 Nicolds, Tyler Natrona 47.94 3 5
5 Wilde, Alex Green River 50.19 3 4
6 Clemetson, Tyler Shoshoni Hig 51.27 2 3
7 Seaman, R j Wind River H 51.29 3 2
8 McConnell, Kent Cody High Sc 51.41 1 1
9 C'Bearing, Jordan Wind River H 52.11 3
10 Giron, Harley Kemmerer 52.42 2
11 Yorgason, Trent Riverton Hig 52.77 2
12 Hamilton, Tucker Natrona 53.20 2
13 Minge, Alex Shoshoni Hig 55.57 2
14 Fraley, Jonathan Riverton Hig 56.85 2
15 Carrico, Spencer Dubois HS 57.70 1
-- Walton, Chase Cody High Sc NT 3
-- Haun, Kaden Thermopolis NT 3
-- Maurer, Logan Meeteetse Hi NT 2
Event 28 Boys 300 Meter Hurdles Varsity
==========================================================================
Name Year School Finals H# Points
==========================================================================
1 Kester, Kolby Green River 41.28 3 10
2 Shellenberger, Jim Natrona 41.84 3 8
3 Stanley, Rex Little Snake 43.00 3 6
4 Billin, Zach Riverton Hig 43.89 3 5
5 Moore, Jake Thermopolis 43.94 2 4
6 Smith, Cullen Cody High Sc 44.52 2 3
7 Graham, Tyler Riverton Hig 44.72 3 2
8 Barnes, Braden Natrona 44.90 2 1
9 Villareal, Tony Ten Sleep 45.32 3
10 Oliver, Zach Cody High Sc 45.38 3
11 Huber, Zach Green River 45.39 2
12 Cooper, Jordon Big Piney HS 45.90 1
13 Bisiar, Kristian Natrona 45.99 3
14 Zaragoza, Jayden Kemmerer 46.77 2
15 Neary, Bryce Cody High Sc 47.46 2
16 Vinich, Kyle Natrona 48.23 1
17 Lewis, Garrett Big Piney HS 48.52 1
18 Funk, Casey Dubois HS 48.60 1
19 Wright, Nick Shoshoni Hig 49.81 2
-- Linn, Jay Tee Shoshoni Hig NT 1
-- Logue, Morry Lander Valle NT 2
Event 29 Girls 800 Meter Run Junior Varsity
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Notah, Kendell Kemmerer 2:52.50 10
2 Borah, Mariah Natrona 2:56.29 8
3 Surrage, Brandi Big Piney HS 2:59.96 6
4 Constantine, Emma Cody High Sc 3:09.04 5
5 Anderson, Michele Thermopolis 3:11.17 4
6 Baker, Morgan Cody High Sc 3:15.04 3
7 Voss, Shaina Natrona 3:15.60 2
8 Bell, Jaidyn Lander Valle 3:17.67 1
9 Peterson, Alexis Rock Springs 3:25.90
10 Wright, Evalon Natrona 3:26.61
10 Goggles, Jacinta Wyoming Indi 3:26.61
12 Johnson, Cassie Rock Springs 3:29.07
-- Crawford, Sammy Lander Valle NT
-- Thompson, Sarah Shoshoni Hig NT
-- Burns, Abby Lander Valle NT
-- Hill, Sheynelle Lander Valle NT
-- Drewry, Shay Riverton Hig NT
Event 30 Girls 800 Meter Run Varsity
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Tramp, Jackie Green River 2:35.89 10
2 Siebigteroth, Kendra Lander Valle 2:39.48 8
3 Swenson, Mallory Lander Valle 2:40.92 6
4 Holiday, Kimberly Cody High Sc 2:42.77 5
5 Garrison, Courtney Cody High Sc 2:42.96 4
6 Ramsey, Jessica Rock Springs 2:44.54 3
7 Sondag, Shaelynn Natrona 2:48.69 2
8 Basse, Sarah Thermopolis 2:52.28 1
9 Maston, Makenna Natrona 2:56.71
10 Nguema, Yelena Rock Springs 2:57.38
11 Paris, Ivy Thermopolis 2:58.80
12 Adams, Riley Little Snake 3:01.55
13 Leyba, Jordan Thermopolis 3:04.14
14 Jordan, Shannon Thermopolis 3:12.22
-- Colter, Beryl Lander Valle NT
-- Annable, Hailey Green River NT
-- Foster, Cora Little Snake NT
Event 31 Boys 800 Meter Run Junior Varsity
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Powell, Jake Natrona 2:15.27 10
2 Gray, Jesse Rock Springs 2:18.89 8
3 Carey, Joe Natrona 2:20.46 6
4 Dickerson, Dylan Natrona 2:22.25 5
5 Ramirez, Trenton Green River 2:27.35 4
6 Conner, Kacy Thermopolis 2:28.11 3
7 Thomas, Kody Rock Springs 2:29.46 2
8 Pratt, Payton Kemmerer 2:30.00 1
9 Giron, Harley Kemmerer 2:30.08
10 Regester, Trey Cody High Sc 2:30.29
11 Carmon, Bishop Cody High Sc 2:30.36
12 McDonald, Ian Riverton Hig 2:31.08
13 Buller, Dalton Rock Springs 2:33.34
14 Neuman, Taylor Cody High Sc 2:34.69
15 Williamson, Austin Natrona 2:34.71
16 Amos, Christian Riverton Hig 2:36.06
17 Rembacz, Elijah Rock Springs 2:36.43
18 Hult, Jackson Cody High Sc 2:40.51
19 Lane, Bryan Riverton Hig 2:42.18
20 Stubbs, Brady Kemmerer 2:44.72
21 Davila, Issac Rock Springs 2:48.68
22 Hedges, Ben Little Snake 2:49.35
23 Holt, Barret Cody High Sc 2:49.79
24 Perkins, Dalton Wind River H 2:50.45
25 Plush, Sam Wind River H 3:02.17
26 White, Zack Rock Springs 3:10.55
-- Makeshine, Dennis Lander Valle NT
-- Webster, Clayton Meeteetse Hi NT
-- West, Joshua Cody High Sc NT
-- Norman, John Lander Valle NT
-- Crichton, Jay Jay Shoshoni Hig NT
-- Taylor, Gavin Natrona NT
Event 32 Boys 800 Meter Run Varsity
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Hunsicker, K c Natrona 2:05.42 10
2 Kendall, Alex Rock Springs 2:08.59 8
3 Erdahl, Scott Ten Sleep 2:09.01 6
4 Spoonhunter, Alvin Wyoming Indi 2:09.24 5
5 Strom, Aaron Rock Springs 2:12.42 4
6 Hudson, Andrew Natrona 2:12.78 3
7 Faure, Ricky Rock Springs 2:13.73 2
8 Parmely, Bryce Natrona 2:15.40 1
9 Lee, Connor Little Snake 2:16.29
10 Beck, Taylor Riverton Hig 2:18.40
10 Bartlett, Joe Dubois HS 2:18.40
12 Stoutenburg, Bruce Big Piney HS 2:18.47
13 Shutts, Jesse Natrona 2:22.64
14 Cramer, John Thermopolis 2:24.41
15 Case, George Lander Valle 2:27.63
16 Popp, J.R. Kemmerer 2:29.40
17 Tillman, Tyrell Lander Valle 2:30.47
18 Makelky, Calvin Pinedale Hig 2:33.35
19 Rhoades, Harley Thermopolis 2:34.50
20 Wells, Jay Thermopolis 2:37.43
-- Buckmeir, Ryan Lander Valle NT
-- Thompson, Pat Shoshoni Hig NT
-- Wright, Nick Shoshoni Hig NT
-- Norman, Will Lander Valle NT
-- Poole, Colter Green River NT
-- Housel, Winston Cody High Sc NT
-- Linn, Jay Tee Shoshoni Hig NT
Event 33 Girls 200 Meter Dash Junior Varsity
==========================================================================
Name Year School Finals H# Points
==========================================================================
1 Jasmine, McGill Wyoming Indi 29.38 3 10
2 Mrosinsky, Rachael Cody High Sc 30.32 5 8
3 Dwire, Danielle Cody High Sc 30.37 3 6
4 Maddox, Halie Natrona 30.62 5 5
5 Rule, Shay Dubois HS 30.67 3 4
6 Peterson, Teri Jo Big Piney HS 30.93 5 3
7 Taber, Madison Natrona 31.34 4 2
8 Gallup, Emma Natrona 31.38 5 1
9 Johnson, Cassie Rock Springs 31.40 2
10 Stonehouse, Tess Cody High Sc 31.95 1
11 Margharos, Lissa Natrona 32.32 5
12 Goggles, Jacinta Wyoming Indi 32.44 2
12 Souza, Andrea Riverton Hig 32.44 2
14 Hardesty, Kayla Cody High Sc 32.55 3
15 Kilts, Marie Natrona 33.42 4
15 Blakesley, Julia Thermopolis 33.42 4
17 Zerkle, Tessa Natrona 33.68 3
18 Gordon, Jessi Cody High Sc 33.93 3
19 O'Neal, Jordan Wind River H 35.64 2
20 Voxland, Colby Lander Valle 36.01 4
21 Stevens, Ashley Kemmerer 37.16 2
22 Wright, Darby Wind River H 38.21 4
23 Beibinger, Auralee Kemmerer 49.48 1
-- Schutzman, Cierra Cody High Sc NT 2
-- Warner, Sophie Cody High Sc NT 1
-- Johnson, Callie Natrona NT 4
-- Lineberger, Racheal Cody High Sc NT 5
-- Bawden, Hannah Rock Springs NT 3
-- Groathouse, Paige Riverton Hig NT 4
-- Newton, Jennifer Cody High Sc NT 3
-- Pickinpaugh, Kolbi Shoshoni Hig NT 5
-- Martin, Celsey Shoshoni Hig NT 5
-- McKenzie, Loren Green River NT 4
Event 34 Girls 200 Meter Dash Varsity
==========================================================================
Name Year School Finals H# Points
==========================================================================
1 Bales, Anna Cody High Sc 28.70 3 10
2 Budd, Maggie Lander Valle 28.90 2 8
3 Tramp, Vicki Green River 28.96 3 6
4 Hanewald, Paige Natrona 29.02 2 5
5 Myers, Brooke Cody High Sc 29.40 3 4
6 Manchester, Micaela Cody High Sc 29.52 2 3
7 Brown, Storiee Natrona 29.55 2 2
8 Vogel, Josee Wind River H 29.63 3 1
9 Wille, Morgan Little Snake 29.73 3
9 Zertuche, Dayna Riverton Hig 29.73 2
11 Lawson, Shanae Riverton Hig 30.08 3
12 Andreasen, Brittany Pinedale Hig 30.23 1
13 Leisy, Ashtyn Riverton Hig 30.29 2
14 McKee, Shelby Little Snake 30.48 2
15 Nussbaum, Sierra Green River 30.54 2
16 Maddox, Lacee Natrona 30.62 1
17 Grossman, Heather Pinedale Hig 31.19 1
18 Schulthess, Katie Kemmerer 32.43 1
19 Moeller, Shaina Pinedale Hig 35.56 1
20 Munoz, Samantha Kemmerer 38.64 1
-- Walker, Jamie Dubois HS NT 3
-- Welch, Megan Cody High Sc NT 3
Event 35 Boys 200 Meter Dash Junior Varsity
==========================================================================
Name Year School Finals H# Points
==========================================================================
1 Quinteros, Manuel Little Snake 25.31 6 10
2 Brost, Trevor Natrona 25.48 6 8
3 Jones, Chance Natrona 25.77 6 6
4 Hartbank, Logan Riverton Hig 26.00 6 5
5 Colton, Kalivas Rock Springs 26.11 6 4
6 Cloward, Tristin Natrona 26.67 5 3
7 Housley, Tanner Kemmerer 26.84 3 2
8 Crippen, Tyson Natrona 27.07 5 1
9 Hegglund, Blake Natrona 27.08 4
10 Glasscock, Steven Green River 27.20 5
11 Creager, Robert Natrona 27.22 2
12 Schick, Kody Rock Springs 27.24 3
13 Lewis, Dylan Riverton Hig 27.52 2
14 LaFountain, Josh Natrona 27.67 5
15 Belville, Jordan Riverton Hig 27.93 5
16 Parker, Aaron Natrona 27.99 5
17 Leach, Drew Riverton Hig 28.01 4
18 Pratt, Rocky Green River 28.70 5
19 Wright, Dominick Dubois HS 28.81 4
20 Dorigatti, Tristan Rock Springs 28.91 1
21 Feurt, Dakota Natrona 29.36 2
22 Anderson, Weston Big Piney HS 29.37 4
23 Coughenour, Colby Natrona 29.64 2
24 Hamilton, Tucker Natrona 29.66 4
25 Kanelos, Demetrios Natrona 29.92 4
26 Fulfer, Derek Natrona 30.05 3
27 Zanetti, Alan Rock Springs 32.12 3
28 Cochrane, Kyler Green River 32.41 3
29 Boni, Harold Thermopolis 32.88 3
30 Robinson, Keiron Thermopolis 36.29 2
31 Watson, Tyler Natrona 37.83 1
-- Tea, Kyle Dubois HS NT 6
-- Woodward, Mike Shoshoni Hig NT 5
-- Yorgason, Trent Riverton Hig NT 2
-- Butler, John Cody High Sc NT 3
-- Archard, Michael Cody High Sc NT 2
-- Evans, Gard Riverton Hig NT 4
-- Evans, Kian Natrona NT 4
-- Mason, Don Cody High Sc NT 1
-- Mills, Micah Shoshoni Hig NT 6
-- Manion, Alex Natrona NT 3
Event 36 Boys 200 Meter Dash Varsity
==========================================================================
Name Year School Finals H# Points
==========================================================================
1 Harrison, Devin Green River 23.67 5 10
2 Kester, Kolby Green River 24.16 5 8
3 Wille, Daniel Little Snake 24.57 5 5.50
3 Vollmar, Cody Natrona 24.57 5 5.50
5 Martinez, Camilo Natrona 24.99 5 4
6 Archibald, Matt Kemmerer 25.15 2 3
7 Jennings, Brandon Wind River H 25.43 5 2
8 Englehart, Miles Little Snake 25.47 4 1
9 Brown, Jacob Thermopolis 25.51 3
10 Meduna, Chase Rock Springs 25.62 2
11 Kroupa, Adam Green River 25.63 4
12 Rupe, Tyler Wind River H 26.00 4
13 Yorgason, Rylee Riverton Hig 26.23 3
14 Abbey, Austin Lander Valle 26.28 3
15 Middlestadt, Sam Wind River H 26.54 4
16 Proud, Ethan Pinedale Hig 26.68 2
17 Myler, Thomas Natrona 26.69 4
18 Guthrie, Zach Cody High Sc 26.84 4
18 Thompson, Kyle Rock Springs 26.84 2
20 Cruz, Stalone Rock Springs 27.16 2
21 Wild, Russell Cody High Sc 27.21 2
22 Romero, Casey Big Piney HS 27.49 3
23 Muller, Brandon Kemmerer 27.66 3
24 Brown, Colter Thermopolis 28.51 1
25 Popp, Ryan Kemmerer 28.70 3
26 Chism, Henry Thermopolis 29.36 1
27 Makelky, Calvin Pinedale Hig 29.43 1
-- Wille, Joe Riverton Hig NT 5
-- Colson, Joel Dubois HS NT 3
-- Withers, Seth Riverton Hig NT 4
-- Meeboer, Chandler Natrona NT 3
-- Senn, Deven Lander Valle NT 5
-- Mattocks, Jesse Lander Valle NT 4
Event 37 Girls 3200 Meter Run Junior Varsity
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 White, Shaylee Wyoming Indi 14:16.51 10
2 Borah, Mariah Natrona 15:06.16 8
3 Bell, Aspen Wyoming Indi 15:13.30 6
4 Voss, Shaina Natrona 15:35.58 5
5 Anderson, Michele Thermopolis 16:44.79 4
Event 38 Girls 3200 Meter Run Varsity
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Brinegar, Anne Cody High Sc 12:21.94 10
2 Bohr, Taylor Green River 12:47.98 8
3 Colter, Beryl Lander Valle 13:36.72 6
4 Sondag, Ashley Natrona 13:51.17 5
5 Kolstad, Martina Riverton Hig 14:12.02 4
6 Sondag, Shaelynn Natrona 14:13.58 3
7 Sernstad, Mathilda Riverton Hig 14:40.83 2
8 Duncan, Natalie Little Snake 14:49.44 1
9 Kazmar, Kelsey Little Snake 15:46.61
10 Paris, Maggie Thermopolis 15:49.85
-- Ramsey, Selina Rock Springs NT
Event 39 Boys 3200 Meter Run Junior Varsity
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Gillum, Colten Natrona 11:18.07 10
2 Johnson, Lawry Wind River H 11:41.44 8
3 Dickerson, Dylan Natrona 11:50.28 6
4 Carey, Joe Natrona 11:58.41 5
5 Case, George Lander Valle 12:02.18 4
6 Conner, Kacy Thermopolis 12:08.72 3
7 Carollo, Drew Green River 12:13.85 2
8 Stevens, Garrett Rock Springs 12:29.29 1
9 Williamson, Austin Natrona 12:47.68
10 Pribyl, Eric Rock Springs 12:57.44
-- Rembacz, Elijah Rock Springs NT
-- Kattenhorn, Tate Cody High Sc NT
-- Broadbent, Chester Shoshoni Hig NT
-- Makeshine, Dennis Lander Valle NT
Event 40 Boys 3200 Meter Run Varsity
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Hunsicker, K c Natrona 10:48.04 10
2 Shutts, Jesse Natrona 10:55.60 8
3 Parmely, Bryce Natrona 11:13.09 6
4 Constantine, Chase Cody High Sc 11:14.79 5
5 Dewey, Tyler Rock Springs 11:34.75 4
6 Hudson, Andrew Natrona 11:46.13 3
7 Rhoades, Harley Thermopolis 12:02.64 2
8 Hurlock, Matt Lander Valle 12:04.45 1
9 Tillman, Tyrell Lander Valle 12:09.57
10 Ross, Cameron Green River 12:21.98
11 Green, Beau Lander Valle 12:34.91
12 Cramer, John Thermopolis 13:24.08
-- Vierra, Jonathon Lander Valle NT
-- Wells, Michael Thermopolis NT
-- Rembacz, Andrew Rock Springs NT
Event 41 Girls 4x400 Meter Relay Junior Varsity
=======================================================================
School Finals Points
=======================================================================
1 Natrona 'A' 4:47.06 10
1) Gallup, Emma 2) Delano, Jordan
3) Ferguson, Lexis 4) Maddox, Halie
2 Cody High School 'A' 5:01.16 8
1) Brown, Monique 2) Rockvam, Lindsay
3) Lineberger, Racheal 4) Montgomery, Madison
3 Big Piney HS 'A' 5:01.84 6
1) Colton, Baylee 2) Forester, Sierra
Event 42 Girls 4x400 Meter Relay Varsity
=======================================================================
School Finals Points
=======================================================================
1 Natrona 'A' 4:27.35 10
1) Brown, Staylee 2) Brown, Storiee
3) Hanson, Teren 4) Hanewald, Paige
2 Lander Valley High School 'A' 4:30.53 8
3 Cody High School 'A' 4:37.22 6
1) Dollard, Jordan 2) Hinze, Allison
3) Lewis, Toni 4) Crawford, Haley
4 Rock Springs Hs-Wy 'A' 4:54.63 5
5 Wind River HS 'A' 5:05.79 4
1) D'Andrea, Lindsey 2) Campbell, Randi
3) 4) Grindle, Dalyn
Event 43 Boys 4x400 Meter Relay Junior Varsity
=======================================================================
School Finals Points
=======================================================================
1 Natrona 'A' 3:52.90 10
1) 2) Logan, Andrew
3) Ravert, Garrett 4) Schwieger, Ryan
2 Natrona 'B' 3:56.19 7
1) Brost, Trevor 2) Bohnet, Logan
3) Crippen, Tyson 4) Hunsicker, Lane
2 Rock Springs Hs-Wy 'A' 3:56.19 7
4 Riverton High School 'A' 3:59.19 5
1) Hartbank, Logan 2) Quayle, Seth
3) Galey, TJ 4) Belville, Jordan
5 Cody High School 'A' 3:59.45 4
1) Hult, Jackson 2) Walton, Chase
3) Peck, Joe 4) Regester, Trey
-- Lander Valley High School 'A' NT
-- Big Piney HS 'A' NT
1) Stoutenburg, Bruce 2)
3) Anderson, Weston 4)
Event 44 Boys 4x400 Meter Relay Varsity
==========================================================================
School Finals H# Points
==========================================================================
1 Riverton High School 'A' 3:37.32 2 10
1) Billin, Zach 2) Wille, Joe
3) Stewart, Kole 4) Walton, Parker
2 Rock Springs Hs-Wy 'A' 3:37.37 1 8
3 Green River HS 'A' 3:37.51 2 6
1) Harrison, Devin 2) Lancaster, Dan
3) Bloom, Skyler 4) Wilson, Brian
4 Cody High School 'A' 3:43.40 2 5
1) West, Joshua 2) Graves, Ben
3) Blanchard, Leighton 4) Oliver, Zach
5 Little Snake River 'A' 3:43.87 2 4
1) Ritveld, Sean 2) Stanley, Rex
3) Wille, Daniel 4) Lee, Grayson
6 Natrona 'A' 3:43.91 2 3
1) Barnes, Braden 2) Martinez, Camilo
3) Powell, Jake 4) Shellenberger, Jim
7 Lander Valley High School 'A' 3:50.23 2 2
-- Dubois HS 'A' NT 1
1) Baker, Sterling 2) Bartlett, Joe
3) Collins, Eddie 4) Funk, Casey
-- Shoshoni High School 'A' NT 1
1) Linn, Jay Tee 2)
Event 45 Girls Pole Vault Varsity
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Pehringer, Josey Cody High Sc 11-00.00 10
2 Welch, Megan Cody High Sc 9-00.00 8
3 Delduca, Camille Lander Valle 8-06.00 6
4 Dollard, Jordan Cody High Sc J8-06.00 5
5 Parton, Carolyn Rock Springs 7-06.00 4
6 Klepper, Amber Green River 6-00.00 3
7 Duncan, Natalie Little Snake J6-00.00 2
-- Kazmar, Kelsey Little Snake NH
-- Bales, Anna Cody High Sc NH
-- McKee, Shelby Little Snake NH
Event 46 Boys Pole Vault Varsity
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Blanchard, Leighton Cody High Sc 12-00.00 10
2 Stewart, Kole Riverton Hig 11-00.00 7
2 Wild, Russell Cody High Sc 11-00.00 7
4 Debolt, Derek Lander Valle 10-06.00 5
5 Dahlby, Daniel Natrona 10-00.00 4
6 Denton, Matt Lander Valle 9-06.00 2.50
6 Cordes, Derek Meeteetse Hi 9-06.00 2.50
8 Killebrew, Jacob Lander Valle 8-06.00 1
9 Englehart, Chance Little Snake 8-00.00
-- Gilman, Chris Lander Valle NH
Event 47 Girls Pole Vault Junior Varsity
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Ferguson, Lexis Natrona 8-00.00 10
2 Schutzman, Cierra Cody High Sc 7-06.00 8
3 Montgomery, Madison Cody High Sc 7-00.00 5.50
3 Finley, Katherine Dubois HS 7-00.00 5.50
5 Lewis, Taylor Cody High Sc J7-00.00 4
6 Crawford, Haley Cody High Sc J7-00.00 3
7 Delano, Jordan Natrona 6-06.00 2
8 Hardesty, Kayla Cody High Sc 6-00.00 1
9 Maddox, Halie Natrona J6-00.00
10 Rockvam, Lindsay Cody High Sc J6-00.00
-- Ross, Natalie Lander Valle NH
-- Shillcox, Nicole Green River NH
-- Kordus, Jennie Green River NH
-- Bisiar, Jessica Natrona NH
-- Moffitt, Loura Lander Valle NH
Event 48 Boys Pole Vault Junior Varsity
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Nicolds, Tyler Natrona 10-00.00 10
2 Evans, Gard Riverton Hig J10-00.00 8
3 Hunsicker, Lane Natrona 9-06.00 6
4 McNeil, Josh Meeteetse Hi J9-06.00 5
5 Cloward, Tristin Natrona 8-06.00 4
6 Henderson, Riley Green River 8-00.00 3
7 Buckmeir, Ryan Lander Valle 7-06.00 2
8 Bohnet, Logan Natrona J7-06.00 1
9 Lee, Skyler Little Snake J7-06.00
10 Gookin, Ciay Lander Valle J7-06.00
11 Quinteros, Manuel Little Snake 7-00.00
12 Coughenour, Colby Natrona J7-00.00
13 Leach, Drew Riverton Hig J7-00.00
14 Miller, Jake Lander Valle J7-00.00
15 Wilson, Garrett Green River 6-06.00
-- Dickson, David Cody High Sc NH
-- Alexander, Ty Lander Valle NH
-- Peck, Joe Cody High Sc NH
Event 49 Girls Long Jump Varsity
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Pehringer, Josey Cody High Sc 16-05.00 10
2 Leseberg, Rachelle Dubois HS 16-04.00 8
3 Nussbaum, Sierra Green River 15-08.50 6
4 Post, Shanda Lander Valle 15-03.00 5
5 Weidle, Mesa Rock Springs J15-03.00 4
6 Hanewald, Paige Natrona 15-01.50 3
7 D'Andrea, Lindsey Wind River H 14-11.50 2
8 Vannoy, Emma Cody High Sc 14-11.00 1
9 Campbell, Randi Wind River H 14-05.00
10 Wille, Morgan Little Snake 14-03.50
11 Manchester, Micaela Cody High Sc 14-02.50
11 Bjorhus, Dana Thermopolis 14-02.50
13 Tramp, Vicki Green River 14-02.00
14 Tramp, Jackie Green River 14-00.50
15 Grossman, Heather Pinedale Hig 14-00.00
16 Backman, Kathleen Natrona 13-11.50
17 Zertuche, Dayna Riverton Hig 13-10.50
18 Finley, Callie Dubois HS 13-01.50
19 Groves, Taylor Riverton Hig 13-00.00
20 Lewton, Kodi Ten Sleep 12-08.50
21 Mantlo, Kaylynn Lander Valle 12-07.00
22 Grindle, Dalyn Wind River H 12-05.00
-- Holts, Mia Lander Valle ND
-- Kennah, Olivia Green River ND
-- Giannino, Ricquelle Riverton Hig ND
-- Lawson, Shanae Riverton Hig ND
-- Kraft, Taylor Lander Valle ND
Event 50 Boys Long Jump Varsity
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Simpson, Tanner Lander Valle 21-09.00 10
2 Vinich, Kyle Natrona 21-00.00 8
3 Wood, Colton Cody High Sc 20-08.00 6
4 Withers, Seth Riverton Hig 20-04.00 5
5 Stanley, Rex Little Snake 20-00.50 4
6 Bloom, Skyler Green River 19-05.00 3
7 Gordon, Ward Wind River H 19-03.50 2
8 Brown, Jacob Thermopolis 19-02.00 1
9 Bennett, Seth Meeteetse Hi 18-08.50
10 Baker, Mitchell Dubois HS 18-04.00
11 Guthrie, Zach Cody High Sc 18-02.50
12 Graham, Tyler Riverton Hig 18-02.00
13 Logue, Morry Lander Valle 18-00.00
14 Lee, Skyler Little Snake 17-09.00
15 Kroupa, Adam Green River 17-07.50
16 Dick, Jordan Natrona 17-06.50
17 Odde, Reid Thermopolis 17-06.00
18 Faughn, Bronson Meeteetse Hi 17-04.50
19 Malmstrom, Chance Rock Springs 17-02.50
20 Linn, Jay Tee Shoshoni Hig 17-01.00
21 Popp, J.R. Kemmerer 17-00.00
22 Romero, Casey Big Piney HS 16-09.50
23 Popp, Ryan Kemmerer 16-03.50
24 Cruz, Stalone Rock Springs 15-06.50
25 Chism, Henry Thermopolis 15-00.50
-- Werner, Jake Cody High Sc ND
-- Pollock, Brennan Cody High Sc ND
-- Ryan, Chris Thermopolis ND
-- Lee, Grayson Little Snake ND
Event 51 Girls Long Jump Junior Varsity
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Ice, Emily Rock Springs 14-11.50 10
2 Abarr, Ashton Meeteetse Hi 13-08.50 8
3 Mrosinsky, Rachael Cody High Sc 13-03.00 6
4 Rule, Shay Dubois HS 13-01.50 5
5 Schulthess, Katie Kemmerer 12-11.50 3.50
5 Montgomery, Madison Cody High Sc 12-11.50 3.50
7 Adams, Stormi Green River 12-10.00 2
8 May, Amelia Meeteetse Hi 12-09.50 1
9 Andrews, Hailee Green River 12-09.00
10 Shafer, Sara Big Piney HS 12-08.00
11 Bisiar, Jessica Natrona 12-04.00
12 Kilts, Kristen Natrona 12-02.50
13 Warner, Sophie Cody High Sc 12-02.00
13 Blakesley, Julia Thermopolis 12-02.00
15 Sessions, Haley Meeteetse Hi 12-01.50
16 Dwire, Danielle Cody High Sc 11-08.00
16 Hermon, Brittany Natrona 11-08.00
16 Rockvam, Lindsay Cody High Sc 11-08.00
19 McKenzie, Loren Green River 11-07.00
20 Smithbaker, Maddine Lander Valle 11-05.50
20 Voxland, Colby Lander Valle 11-05.50
22 Souza, Andrea Riverton Hig 11-05.00
23 Greterman, Kayliene Meeteetse Hi 11-02.00
24 Munoz, Samantha Kemmerer 11-01.00
25 Brown, Monique Cody High Sc 10-10.00
26 Ross, Natalie Lander Valle 10-09.50
27 Gordon, Jessi Cody High Sc 10-09.00
28 Paulson, Courtney Kemmerer 10-06.50
29 Hardesty, Kayla Cody High Sc 10-06.00
30 Hellman, Stacey Cody High Sc 9-11.50
-- Bawden, Hannah Rock Springs ND
-- Merkl, Sarah Wind River H ND
-- Wright, Darby Wind River H ND
-- Pingetzer, Shaide Shoshoni Hig ND
-- Garner, Kyrstin Shoshoni Hig ND
-- Moffitt, Loura Lander Valle ND
Event 52 Boys Long Jump Junior Varsity
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Dickson, David Cody High Sc 18-05.00 10
2 Mills, Micah Shoshoni Hig 18-03.00 8
3 Schwieger, Ryan Natrona 17-09.00 6
4 Aragon, Marvin Lander Valle 17-03.50 5
5 Hult, Cody Cody High Sc 17-00.00 4
6 Hegglund, Blake Natrona 16-11.00 2.50
6 Herr, Tristan Lander Valle 16-11.00 2.50
8 Giron, Harley Kemmerer 16-06.50 1
9 Jones, Chance Natrona 16-05.50
10 Ravert, Garrett Natrona 16-05.00
11 Quinteros, Manuel Little Snake 16-04.00
12 Colton, Kalivas Rock Springs 16-03.50
13 Logan, Andrew Natrona 15-07.00
13 Webster, Clayton Meeteetse Hi 15-07.00
15 Fulfer, Derek Natrona 15-06.00
16 Fraley, Jonathan Riverton Hig 15-05.50
17 Coughenour, Colby Natrona 15-04.00
18 Minge, Alex Shoshoni Hig 15-03.00
18 Leach, Drew Riverton Hig 15-03.00
20 Butler, John Cody High Sc 14-07.50
21 Roanhorse, Brett Lander Valle 14-02.00
22 Kanelos, Demetrios Natrona 13-05.00
23 Rohovie, Mat Dubois HS 13-02.00
24 Maurer, Logan Meeteetse Hi 13-00.00
25 Evans, Kian Natrona 12-10.50
26 Cobian, Julio Rock Springs 12-07.00
-- Hult, Jackson Cody High Sc ND
-- Watson, Tyler Natrona ND
-- Peck, Joe Cody High Sc ND
-- Mason, Don Cody High Sc ND
-- McNeil, Josh Meeteetse Hi ND
-- Kraft, Jordan Natrona ND
Event 53 Boys Triple Jump Varsity
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Vinich, Kyle Natrona 41-03.00 10
2 Stanley, Rex Little Snake 41-02.50 8
3 Wood, Colton Cody High Sc 39-05.50 6
4 Finley, Tyrell Dubois HS 39-04.00 4.50
4 Moore, Jake Thermopolis 39-04.00 4.50
6 Bloom, Skyler Green River 39-02.00 3
7 Huber, Zach Green River 39-00.00 2
8 Bennett, Seth Meeteetse Hi 37-09.50 1
9 Brown, Jacob Thermopolis 37-06.00
10 Malmstrom, Chance Rock Springs 37-00.50
11 Wright, Nick Shoshoni Hig 36-11.50
12 Odde, Reid Thermopolis 35-10.00
13 Funk, Casey Dubois HS 35-07.00
14 Dick, Jordan Natrona 35-04.50
15 Aragon, Marvin Lander Valle 34-11.50
16 Guthrie, Zach Cody High Sc 34-02.00
17 Herr, Tristan Lander Valle 34-00.00
18 Roanhorse, Brett Lander Valle 31-06.00
-- Werner, Jake Cody High Sc ND
-- Pollock, Brennan Cody High Sc ND
-- Ryan, Chris Thermopolis ND
Event 54 Girls Triple Jump Varsity
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Nussbaum, Sierra Green River 35-01.00 10
2 Pehringer, Josey Cody High Sc 34-01.00 8
3 Tramp, Vicki Green River 32-03.00 6
4 Bjorhus, Dana Thermopolis 31-10.00 4.50
4 D'Andrea, Lindsey Wind River H 31-10.00 4.50
6 Vannoy, Emma Cody High Sc 31-08.00 3
7 Campbell, Randi Wind River H 30-11.00 1.50
7 Finley, Callie Dubois HS 30-11.00 1.50
9 Colton, Baylee Big Piney HS 29-02.00
10 Kennah, Olivia Green River 27-07.50
11 Adams, Riley Little Snake 27-06.00
12 Mantlo, Kaylynn Lander Valle 27-04.00
-- Holts, Mia Lander Valle ND
-- Giannino, Ricquelle Riverton Hig ND
-- Grindle, Dalyn Wind River H ND
Event 55 Boys Triple Jump Junior Varsity
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Legerski, Zack Rock Springs 39-00.00 10
2 Pieper, Nathan Natrona 37-00.50 8
3 Pratt, Rocky Green River 36-00.50 6
4 Baker, Sterling Dubois HS 35-11.00 5
5 Crippen, Tyson Natrona J35-11.00 4
6 Hansen, Stephen Dubois HS 35-08.50 3
7 Rohovie, Mat Dubois HS 35-05.00 2
8 Kraft, Jordan Natrona 35-03.50 1
9 Logan, Andrew Natrona 35-02.00
10 Butler, John Cody High Sc 34-06.00
11 Clemetson, Tyler Shoshoni Hig 34-00.50
12 Evans, Gard Riverton Hig 34-00.00
13 Hult, Cody Cody High Sc 33-10.50
14 Wilson, Garrett Green River 32-10.00
15 Coughenour, Colby Natrona 31-11.50
16 Leach, Drew Riverton Hig 31-04.00
17 Roanhorse, Brett Lander Valle 31-01.00
18 Fulfer, Derek Natrona 31-00.00
-- Mason, Don Cody High Sc ND
-- Holt, Barret Cody High Sc ND
-- Haun, Kaden Thermopolis ND
Event 56 Girls Triple Jump Junior Varsity
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Ice, Emily Rock Springs 33-01.00 10
2 Delano, Jordan Natrona 30-04.50 8
3 Shafer, Sara Big Piney HS 29-06.00 6
4 Adams, Stormi Green River 29-02.00 5
5 Andrews, Hailee Green River 27-11.50 4
6 Zerkle, Tessa Natrona 27-10.00 3
7 Bisiar, Jessica Natrona 26-08.50 2
8 Taber, Madison Natrona 26-01.00 1
9 McKenzie, Loren Green River 25-11.00
10 Hellman, Stacey Cody High Sc 22-03.00
-- Witt, Skyler Natrona ND
-- Garner, Kyrstin Shoshoni Hig ND
-- Abarr, Ashton Meeteetse Hi ND
-- Lewis, Toni Cody High Sc ND
-- Gordon, Jessi Cody High Sc ND
Event 57 Girls High Jump Junior Varsity
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Jackson-Brown, Carra Natrona 4-07.00 10
2 Crawford, Haley Cody High Sc 4-04.00 8
3 Newton, Jennifer Cody High Sc J4-04.00 6
4 Lineberger, Racheal Cody High Sc 4-02.00 5
5 Davis, Katleynn Wind River H J4-02.00 4
6 Ferguson, Lexis Natrona J4-02.00 3
7 O'Neal, Jordan Wind River H 4-00.00 2
8 May, Samantha Natrona J4-00.00 1
-- Warner, Sophie Cody High Sc NH
Event 58 Boys High Jump Junior Varsity
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Tea, Kyle Dubois HS 5-10.00 10
2 LaFountain, Josh Natrona 5-06.00 8
3 Archibald, Matt Kemmerer 5-04.00 6
4 Hult, Jackson Cody High Sc J5-04.00 5
5 Trout, Tyler Natrona 5-02.00 3.50
5 Regester, Trey Cody High Sc 5-02.00 3.50
7 Pieper, Nathan Natrona J5-02.00 2
8 McNeil, Josh Meeteetse Hi J5-02.00 1
9 Galey, TJ Riverton Hig 5-00.00
9 Schwieger, Ryan Natrona 5-00.00
9 Pratt, Rocky Green River 5-00.00
9 Conner, Kacy Thermopolis 5-00.00
13 Wilde, Alex Green River 4-10.00
13 Quayle, Seth Riverton Hig 4-10.00
13 Schick, Kody Rock Springs 4-10.00
13 Minge, Alex Shoshoni Hig 4-10.00
13 Downs, Cameron Rock Springs 4-10.00
-- Haun, Kaden Thermopolis NH
-- Blankenship, Dylan Wind River H NH
-- Poole, Colter Green River NH
-- Hedges, Ben Little Snake NH
Event 59 Boys High Jump Varsity
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Simpson, Tanner Lander Valle 6-06.00 10
2 Vinich, Kyle Natrona 6-02.00 8
3 Finley, Tyrell Dubois HS 6-00.00 6
4 Wille, Joe Riverton Hig J6-00.00 5
5 Logue, Morry Lander Valle 5-10.00 3.50
5 Middlestadt, Sam Wind River H 5-10.00 3.50
7 Cooper, Jordon Big Piney HS 5-08.00 2
8 Englehart, Miles Little Snake J5-08.00 1
9 Huber, Zach Green River J5-08.00
10 Bennett, Seth Meeteetse Hi J5-08.00
11 Odde, Reid Thermopolis 5-06.00
11 Villareal, Tony Ten Sleep 5-06.00
13 Housley, Tanner Kemmerer 5-04.00
13 Dahlby, Daniel Natrona 5-04.00
13 Chism, Henry Thermopolis 5-04.00
13 Neary, Bryce Cody High Sc 5-04.00
17 Dick, Jordan Natrona 5-02.00
17 Werner, Jake Cody High Sc 5-02.00
19 Myler, Thomas Natrona 5-00.00
-- Keller, Wyatt Rock Springs NH
-- Rupe, Tyler Wind River H NH
-- Pollock, Brennan Cody High Sc NH
-- Ryan, Chris Thermopolis NH
Event 60 Girls High Jump Varsity
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Foster, Cora Little Snake 5-02.00 10
2 Myers, Brooke Cody High Sc 4-10.00 8
3 Filip, Dalani Little Snake J4-10.00 6
4 Howe, Kali Rock Springs 4-08.00 5
5 Parton, Carolyn Rock Springs J4-08.00 4
6 Groves, Taylor Riverton Hig 4-06.00 3
7 Dollard, Jordan Cody High Sc 4-04.00 2
-- Crosby, Katie Thermopolis NH
-- Morton, Taylor Cody High Sc NH
-- Blankenship, Anna Wind River H NH
-- Leyba, Jordan Thermopolis NH
-- Marshall, Samantha Cody High Sc NH
Event 61 Boys Shot Put Varsity
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Rowley, Lucas Natrona 55-10.00 10
2 Middlestadt, Sam Wind River H 51-11.00 8
3 Bushnell, James Cody High Sc 51-06.50 6
4 Tuft, Jake Natrona 48-09.50 5
5 Blaylock, Andrew Cody High Sc 44-09.50 4
6 Newton, Timothy Cody High Sc 43-11.00 3
7 Laible, Nate Natrona 41-02.50 2
8 Macioszek, Corey Green River 40-04.00 1
9 Ritveld, Sean Little Snake 40-01.00
10 Stanger, Coleman Wind River H 40-00.50
11 Cimburek, Chase Natrona 39-08.50
12 Buller, Dallas Rock Springs 39-02.50
13 Lupher, Joe Wind River H 37-10.00
14 Gerkin, Austin Green River 37-03.00
15 Morris, Tyler Lander Valle 37-02.00
16 Cheese, Aaron Rock Springs 36-11.00
17 Dwyer, Tim Wind River H 36-02.00
18 Savage, Lane Riverton Hig 35-10.00
19 Linnan, Dalton Shoshoni Hig 35-07.00
20 Orchard, Colton Little Snake 35-04.50
21 Redman, Tom Wyoming Indi 35-04.00
22 Kluksdahl, Dustyn Cody High Sc 35-03.50
23 Meyer, Wyatt Riverton Hig 34-10.00
24 Peck, Robert Riverton Hig 33-11.50
25 Shipley, Adam Lander Valle 33-07.00
26 Popp, Ryan Kemmerer 32-11.00
27 Gourlay, Cole Little Snake 32-09.00
28 Balstad, Dylan Thermopolis 32-05.00
29 Ready, Jacob Little Snake 31-02.00
30 Rackley, Hunter Green River 30-10.00
31 Huff, Elias Ten Sleep 29-11.00
-- Willow, Matt Lander Valle ND
-- Hiler, Luis Rock Springs ND
Event 62 Boys Shot Put Junior Varsity
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Britton, Adam Natrona 41-06.00 10
2 Hurley, Manny Natrona 41-04.00 8
3 Green, Matt Natrona 41-02.00 6
4 Flynn, Cody Dubois HS 39-04.00 5
5 Wilson, Jacob Rock Springs 39-01.00 4
6 Smith, Brayden Rock Springs 38-08.00 3
7 Hildalgo, Eduardo Cody High Sc 38-07.00 2
8 Swope, Zach Cody High Sc 37-10.00 1
9 Webb, Dakota Natrona 37-07.00
10 Thomas, Jake Natrona 37-00.00
11 Ford, Salem Natrona 36-08.00
11 Manion, Alex Natrona 36-08.00
13 Shellenberger, Dillon Natrona 35-11.00
14 Sedey, James Rock Springs 35-08.50
15 Lewis, Dylan Riverton Hig 35-04.00
16 Bartlett, John Dubois HS 34-08.00
17 Wragge, Ian Natrona 34-07.00
18 McMillan, Drew Cody High Sc 34-02.00
19 Bailey, Michael Natrona 33-05.50
20 Feurt, Dakota Natrona 33-04.00
21 Bentley, Colter Natrona 33-01.00
22 Nicola, Matt Cody High Sc 32-02.00
23 Edward, Shoyo St Stephens 32-01.00
24 Parke, Dylan Natrona 31-04.00
25 Bryan, Taven Natrona 31-03.00
26 McCabe, Jerid Dubois HS 31-02.00
27 Fletcher, Wyatt St Stephens 31-01.75
28 Tharp, Austin Dubois HS 31-01.00
29 Koenig, Kaiden Wind River H 31-00.00
30 Rackley, Conner Green River 30-11.00
31 Spann, Nick Rock Springs 30-09.00
32 Stover, Tanner Wind River H 30-00.00
33 Jaramillo, James Riverton Hig 29-07.50
34 Kordus, Jeff Green River 29-04.00
35 Dai, Lu'Aie Natrona 29-01.00
36 Ouray, Pete Wind River H 28-10.00
37 Wells, Kegan Lander Valle 28-07.00
38 Kelly, Justin Natrona 28-05.00
39 Rattiff, Brayden Lander Valle 27-09.00
40 Trosper, Steven Wyoming Indi 27-00.00
41 Rush, Austin Thermopolis 26-05.00
42 Martinez, Sam Green River 26-01.50
43 Morin, Ethan Green River 25-08.00
44 Tucker, Levi Ten Sleep 25-06.00
45 Boyle, Jack Lander Valle 24-10.00
46 Glade, John Dubois HS 24-02.00
47 Bowmann, Zachary Lander Valle 23-10.50
48 LaJeunnesse, Ben Wind River H 18-05.50
-- Mills, Kiah Shoshoni Hig ND
-- Taylor, Jeremy Riverton Hig ND
-- Littleshield, Cole St Stephens ND
Event 63 Girls Shot Put Junior Varsity
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Jones, Kylie Natrona 31-04.75 10
2 Elliott, Sarah Natrona 29-02.00 8
3 Porter, Shelby Rock Springs 28-06.25 6
4 Gray, Abby Natrona 27-00.00 5
5 Kordus, Jennie Green River 26-11.25 4
6 Yellowplume, Tristan Wind River H 26-01.75 3
7 Lee, Jaimie Dubois HS 26-00.00 2
8 Bertagnole, Lindsey Natrona 25-08.50 1
9 Page, Sarah Natrona 25-03.25
10 Nicola, Caitlyn Cody High Sc 25-01.00
11 Myler, Brittany Natrona 25-00.50
12 Mills, Cassie Ten Sleep 24-09.50
13 Beaver, Natasha Rock Springs 24-09.25
14 Asay, Ashley Cody High Sc 24-07.50
15 Hoffman, Sherae Natrona 24-04.00
16 Joy, Stephanie Riverton Hig 24-00.00
17 Lachowitzer, Niki Dubois HS 23-07.00
18 Hellman, Stacey Cody High Sc 23-05.75
19 Martin, Shelby Rock Springs 22-09.00
20 Vega, Lisa Natrona 22-03.00
21 McCain, Morgan Thermopolis 21-09.75
22 Howard, Kayla Green River 21-05.00
23 Ladeoff, Kacey Rock Springs 20-05.00
24 Sundar, Christina Kemmerer 20-04.75
25 Johnston, Amber Kemmerer 19-10.00
26 Lee, Precious St Stephens 19-02.50
27 Schade, Cassie Natrona 19-02.00
28 Roussel, Katherine Natrona 19-00.50
29 DeLa Tova, Jackie Rock Springs 19-00.00
30 Doyle, Aubrie Pinedale Hig 18-07.00
31 Alina, Yana Little Snake 17-09.50
32 Clark, Courtney Little Snake 17-06.50
32 Bevel, Kylee Riverton Hig 17-06.50
34 Kluge, Stefanie Kemmerer 17-01.00
35 Giles, Ashley Wind River H 15-08.00
-- Yellowplume, Michaun Wind River H ND
-- Claney, Katie Natrona ND
-- Groathouse, Paige Riverton Hig ND
-- Thomas, Cortney St Stephens ND
Event 64 Girls Shot Put Varsity
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Skinner, Kiara Cody High Sc 40-10.00 10
2 Allen, Avery Natrona 40-02.50 8
3 Svilar, Hannah Riverton Hig 39-04.25 6
4 Paxton, Kim Green River 38-11.75 5
5 Bennett, Brodie Meeteetse Hi 35-06.25 4
6 Roberts, Sylvan Cody High Sc 34-08.50 3
7 Downing, Katelyn Wind River H 34-02.00 2
8 Slominski, Lacey Natrona 33-01.50 1
9 Williams, Cierra Little Snake 31-08.50
10 Churchill, Carly Thermopolis 31-01.75
11 Soll, Hannah Riverton Hig 30-10.00
12 Poole, Kiana Green River 30-08.50
13 Terry, Ashley Natrona 30-01.00
14 Capitan, Verna Wind River H 29-03.50
15 LaJeunesse, Tamara Wind River H 28-10.75
16 Adams, Kailee Little Snake 28-01.25
17 White, Keara Cody High Sc 27-11.00
18 Slominski, Hanna Natrona 27-10.75
19 Wilson, Callie Little Snake 27-04.00
20 Knapp, Bekah Pinedale Hig 27-01.00
21 Johnson, Jessica Riverton Hig 26-08.00
22 Rangel, Dhestinny Thermopolis 26-06.50
23 Stukel, Ashley Kemmerer 26-02.00
24 Olsen, Katie Thermopolis 26-00.75
25 Popp, Bridgett Kemmerer 25-01.50
26 Armajo, Freddie Lander Valle 23-11.25
27 Kascoli, Charmayne Kemmerer 23-10.00
28 Muller, Tysha Kemmerer 22-11.50
29 McCarty, Samantha Pinedale Hig 21-00.50
Event 65 Boys Discus Throw Junior Varsity
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Manion, Alex Natrona 110-04 10
2 Green, Matt Natrona 109-08 8
3 Bryan, Taven Natrona 108-10 6
4 Wragge, Ian Natrona 105-08 5
5 Parker, Aaron Natrona 104-00 4
6 Bentley, Colter Natrona 103-00 3
7 Britton, Adam Natrona 102-06 2
8 Smith, Brayden Rock Springs 102-00 1
9 Shellenberger, Dillon Natrona 101-00
10 Legerski, Zack Rock Springs 99-07
11 Hurley, Manny Natrona 99-00
12 Thomas, Jake Natrona 98-08
13 Tharp, Austin Dubois HS 98-04
14 Dai, Lu'Aie Natrona 97-04
15 Webb, Dakota Natrona 97-01
16 Taylor, Jeremy Riverton Hig 96-10
17 Edward, Shoyo St Stephens 93-08
18 Nicola, Matt Cody High Sc 93-07
19 Swope, Zach Cody High Sc 93-04
20 Ford, Salem Natrona 93-02
21 Kelly, Justin Natrona 92-06
22 Lewis, Dylan Riverton Hig 91-00
23 Feurt, Dakota Natrona 89-08
24 Fletcher, Wyatt St Stephens 89-07
25 Kraft, Jordan Natrona 89-04
26 McCabe, Jerid Dubois HS 88-00
27 Sedey, James Rock Springs 87-00
27 Wilson, Jacob Rock Springs 87-00
29 Ouray, Pete Wind River H 86-05
30 Spann, Nick Rock Springs 86-00
31 Hildalgo, Eduardo Cody High Sc 85-05
32 Flynn, Cody Dubois HS 85-03
33 Parke, Dylan Natrona 85-00
34 McMillan, Drew Cody High Sc 84-03
35 Rattiff, Brayden Lander Valle 79-09
36 Rackley, Conner Green River 79-06
37 Rush, Austin Thermopolis 75-10
38 Bailey, Michael Natrona 75-06
39 Bartlett, John Dubois HS 75-05
40 Glenmore, Raphael Wyoming Indi 75-02
41 Jaramillo, James Riverton Hig 74-00
42 Maurer, Logan Meeteetse Hi 72-10
42 Stover, Tanner Wind River H 72-10
44 Williamson, Trevor Wyoming Indi 72-06
45 Taylor, Gavin Natrona 70-00
46 Bowmann, Zachary Lander Valle 68-09
47 Trout, Tyler Natrona 68-06
48 Wells, Kegan Lander Valle 67-07
49 Martinez, Sam Green River 66-07
50 Morin, Ethan Green River 62-02
51 Tucker, Levi Ten Sleep 55-07
52 LaJeunnesse, Ben Wind River H 49-09
53 Boyle, Jack Lander Valle 44-10
-- Dwyer, Tim Wind River H ND
-- Glade, John Dubois HS ND
-- Carmon, Bishop Cody High Sc ND
-- Denton, Matt Lander Valle ND
-- Archibald, Matt Kemmerer ND
-- Mills, Kiah Shoshoni Hig ND
-- Herr, Tristan Lander Valle ND
-- Kordus, Jeff Green River ND
Event 66 Boys Discus Throw Varsity
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Rowley, Lucas Natrona 166-10 10
2 Bushnell, James Cody High Sc 155-00 8
3 Middlestadt, Sam Wind River H 150-06 6
4 Tuft, Jake Natrona 138-10 5
5 Laible, Nate Natrona 132-04 4
6 Macioszek, Corey Green River 131-00 3
7 Newton, Timothy Cody High Sc 127-07 2
8 Housley, Tanner Kemmerer 123-00 1
9 Cheese, Aaron Rock Springs 121-00
10 Blaylock, Andrew Cody High Sc 118-09
11 Kluksdahl, Dustyn Cody High Sc 118-08
12 Lupher, Joe Wind River H 114-04
13 Ritveld, Sean Little Snake 112-10
14 Balstad, Dylan Thermopolis 112-03
15 Stanger, Coleman Wind River H 111-04
16 Meyer, Wyatt Riverton Hig 108-00
17 Buller, Dallas Rock Springs 107-07
18 Cimburek, Chase Natrona 106-05
19 Orchard, Colton Little Snake 104-09
20 Morris, Tyler Lander Valle 103-05
21 Ready, Jacob Little Snake 103-00
22 Savage, Lane Riverton Hig 99-03
23 Gerkin, Austin Green River 98-02
24 Steeds, Dawson Riverton Hig 98-00
25 Meduna, Chase Rock Springs 96-09
26 Koenig, Kaiden Wind River H 96-03
27 Huff, Elias Ten Sleep 96-02
28 Linnan, Dalton Shoshoni Hig 95-05
29 Rackley, Hunter Green River 92-04
30 Gourlay, Cole Little Snake 89-02
31 Gookin, Ciay Lander Valle 85-00
32 Peck, Robert Riverton Hig 82-06
33 Willow, Matt Lander Valle 82-02
34 Shipley, Adam Lander Valle 75-07
-- Hiler, Luis Rock Springs ND
Event 67 Girls Discus Throw Varsity
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Allen, Avery Natrona 125-04 10
2 Svilar, Hannah Riverton Hig 113-11 8
3 Skinner, Kiara Cody High Sc 113-00 6
4 Downing, Katelyn Wind River H 108-11 5
5 Paxton, Kim Green River 104-06 4
6 LaJeunesse, Tamara Wind River H 104-04 3
7 Terry, Ashley Natrona 100-02 2
8 Bennett, Brodie Meeteetse Hi 98-01 1
9 Slominski, Lacey Natrona 94-11
10 White, Keara Cody High Sc 93-11
11 Scott, Paige Wyoming Indi 91-08
12 Adams, Kailee Little Snake 90-07
13 Rangel, Dhestinny Thermopolis 89-11
14 Roberts, Sylvan Cody High Sc 87-11
14 Soll, Hannah Riverton Hig 87-11
16 Armajo, Freddie Lander Valle 85-08
17 Churchill, Carly Thermopolis 84-09
18 Johnson, Jessica Riverton Hig 81-08
19 Poole, Kiana Green River 81-06
20 Stukel, Ashley Kemmerer 81-05
21 Capitan, Verna Wind River H 80-04
22 Slominski, Hanna Natrona 79-02
23 Adams, Riley Little Snake 75-05
24 Olsen, Katie Thermopolis 74-05
25 Wilson, Callie Little Snake 68-05
26 Paulson, Courtney Kemmerer 61-06
27 Knapp, Bekah Pinedale Hig 59-06
28 McCarty, Samantha Pinedale Hig 55-01
29 Popp, Bridgett Kemmerer 53-05
30 Williams, Cierra Little Snake 52-06
31 Kascoli, Charmayne Kemmerer 42-05
-- Morton, Taylor Cody High Sc ND
Event 68 Girls Discus Throw Junior Varsity
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Elliott, Sarah Natrona 99-00 10
2 Bertagnole, Lindsey Natrona 87-04 8
3 Kordus, Jennie Green River 82-09 6
4 Gray, Abby Natrona 79-00 5
5 Martin, Shelby Rock Springs 78-03 4
6 Jones, Kylie Natrona 77-01 3
7 Page, Sarah Natrona 75-06 2
8 Hoffman, Sherae Natrona 73-09 1
9 Beaver, Natasha Rock Springs 70-08
10 Asay, Ashley Cody High Sc 70-01
11 Myler, Brittany Natrona 70-00
12 Schade, Cassie Natrona 69-05
13 Lee, Jaimie Dubois HS 69-04
14 Yellowplume, Tristan Wind River H 66-04
15 Nicola, Caitlyn Cody High Sc 66-01
16 Roussel, Katherine Natrona 66-00
17 Porter, Shelby Rock Springs 62-05
18 Hellman, Stacey Cody High Sc 60-08
19 Mills, Cassie Ten Sleep 58-08
19 May, Samantha Natrona 58-08
21 DeLa Tova, Jackie Rock Springs 57-10
22 Muller, Tysha Kemmerer 57-01
23 Sundar, Christina Kemmerer 55-08
24 Vega, Lisa Natrona 55-01
25 Lachowitzer, Niki Dubois HS 54-09
26 Doyle, Aubrie Pinedale Hig 54-07
27 Ladeoff, Kacey Rock Springs 51-06
28 Howard, Kayla Green River 51-04
29 Alina, Yana Little Snake 49-02
30 Kluge, Stefanie Kemmerer 48-02
31 Sharp, Devonne St Stephens 46-00
32 Daniels, Cheyenne Wyoming Indi 45-00
33 Johnston, Amber Kemmerer 43-02
34 Lee, Precious St Stephens 33-06
35 Giles, Ashley Wind River H 26-06
-- Clark, Courtney Little Snake ND
-- Bevel, Kylee Riverton Hig ND
-- Yellowplume, Michaun Wind River H ND
-- Claney, Katie Natrona ND
-- Thomas, Cortney St Stephens ND
-- Joy, Stephanie Riverton Hig ND
-- Jovi, McAdams Wyoming Indi ND
-- McCain, Morgan Thermopolis ND
-- Pingetzer, Shaide Shoshoni Hig ND
-- Groathouse, Paige Riverton Hig ND
-- Hodson, Kaelyn Meeteetse Hi ND
Women - Varsity - Team Rankings - 17 Events Scored
===============================================================================
1) Cody High School 176.50 2) Natrona 91
3) Green River HS 79 4) Lander Valley High School 64.50
5) Rock Springs HS-WY 59 6) Wind River HS 45
7) Little Snake River 39 7) Riverton High School 39
9) Dubois HS 23.50 10) Thermopolis High School 14.50
11) Meeteetse High School 11
Women - Junior Varsity - Team Rankings - 17 Events Scored
===============================================================================
1) Natrona 201.50 2) Cody High School 110.50
3) Rock Springs HS-WY 49 4) Wyoming Indian 40
5) Big Piney HS 37 6) Kemmerer 36.50
7) Green River HS 29 8) Thermopolis High School 27
9) Dubois HS 16.50 10) Meeteetse High School 14
11) Shoshoni High School 13 12) Wind River HS 9
13) Lander Valley High School 3 14) Ten Sleep 2
Men - Varsity - Team Rankings - 17 Events Scored
===============================================================================
1) Natrona 157.50 2) Green River HS 99
3) Riverton High School 79 4) Cody High School 73
5) Rock Springs HS-WY 61 6) Lander Valley High School 47
7) Little Snake River 38.50 8) Wind River HS 24.50
9) Dubois HS 20.50 10) Thermopolis High School 17.50
11) Ten Sleep 12 12) Wyoming Indian 10
13) Big Piney HS 4 13) Kemmerer 4
15) Meeteetse High School 3.50 16) Pinedale High School 2
Men - Junior Varsity - Team Rankings - 17 Events Scored
===============================================================================
1) Natrona 309 2) Rock Springs HS-WY 70
3) Dubois HS 48 4) Cody High School 42.50
5) Riverton High School 32 6) Wind River HS 30
7) Lander Valley High School 25.50 8) Green River HS 23
9) Shoshoni High School 16 10) Kemmerer 13
11) Little Snake River 11 12) Meeteetse High School 6
12) Thermopolis High School 6