Cheyenne East High School Results
Girls | Athlete | Place | Section | Results | |
---|---|---|---|---|---|
100 Meter Dash | |||||
13.50 | SB | Jessy Eatmon | 8th | Prelims H1 | 4A East Regionals |
13.83 | SB | Morgan Hartigan | 17th | Prelims H2 | 4A East Regionals |
14.07 | SB | Erika Hamlin | 20th | Prelims H2 | 4A East Regionals |
14.17 | SB | Destiny Rudolph | 21st | Prelims H2 | 4A East Regionals |
22.12 | SB | Jessy Eatmon | 8th | Finals | 4A East Regionals |
200 Meter Dash | |||||
27.85 | SB | Jessy Eatmon | 12th | Prelims H3 | 4A East Regionals |
28.54 | SB | Morgan Hartigan | 18th | Prelims H2 | 4A East Regionals |
28.91 | SB | Courtney Porter | 20th | Prelims H2 | 4A East Regionals |
28.96 | SB | Erika Hamlin | 22nd | Prelims H3 | 4A East Regionals |
400 Meter Dash | |||||
1:08.78 | SB | Courtney Porter | 17th | Prelims H3 | 4A East Regionals |
800 Meter Run | |||||
2:26.90 | SB | Abi Bever | 4th | Finals | 4A East Regionals |
2:40.60 | SB | Savannah Minder | 15th | Finals | 4A East Regionals |
1600 Meter Run | |||||
5:27.48 | SB | Abi Bever | 4th | Finals | 4A East Regionals |
5:49.72 | SB | Alyssa Bever | 11th | Finals | 4A East Regionals |
6:15.66 | SB | Cashmere Anderson | 17th | Finals | 4A East Regionals |
4x100 Meter Relay | |||||
51.45 | SB | Relay Team | 3rd | Finals | |
4x400 Meter Relay | |||||
4:23.63 | SB | Relay Team | 5th | Finals | |
4x800 Meter Relay | |||||
10:40.49 | SB | Relay Team | 2nd | Finals | |
High Jump | |||||
5-4 | SB | Brittany Rehm | 1st | Finals | 4A East Regionals |
5-4 | SB | Jazmyn Webster | 2nd | Finals | 4A East Regionals |
4-6 | SB | Savannah Minder | 13th | Finals | 4A East Regionals |
Long Jump | |||||
16-3 | SB | Vickie Christensen | 4th | Finals | 4A East Regionals |
15-11 | SB | Jazmyn Webster | 6th | Finals | 4A East Regionals |
Triple Jump | |||||
34-9.75 | SB | Jazmyn Webster | 2nd | Finals | 4A East Regionals |
34-2.75 | SB | Vickie Christensen | 5th | Finals | 4A East Regionals |
29-11.25 | SB | Michelle Hensel | 12th | Finals | 4A East Regionals |
Pole Vault | |||||
8-0 | SB | Kacie Washburn | 7th | Finals | 4A East Regionals |
Discus | |||||
98-2 | SB | Emily Underwood | 6th | Finals | 4A East Regionals |
Boys | Athlete | Place | Section | Results | |
100 Meter Dash | |||||
12.06 | SB | Joe Whitmire | 12th | Prelims H3 | 4A East Regionals |
12.13 | SB | Dalton Underwood | 13th | Prelims H4 | 4A East Regionals |
12.35 | SB | Royce Fertig | 19th | Prelims H4 | 4A East Regionals |
200 Meter Dash | |||||
24.26 | SB | Dalton Underwood | 13th | Prelims H1 | 4A East Regionals |
25.81 | SB | Joe Whitmire | 20th | Prelims H1 | 4A East Regionals |
26.54 | SB | Trevon Hinker | 21st | Prelims H3 | 4A East Regionals |
400 Meter Dash | |||||
52.89 | SB | Ramon Robinson | 10th | Prelims H3 | 4A East Regionals |
800 Meter Run | |||||
2:09.23 | SB | Seth Odtiambo | 13th | Finals | 4A East Regionals |
2:13.55 | SB | Austin Reiner | 16th | Finals | 4A East Regionals |
1600 Meter Run | |||||
4:59.71 | SB | Matt Woodard | 13th | Finals | 4A East Regionals |
5:03.50 | SB | Jason Rognoni | 17th | Finals | 4A East Regionals |
5:03.64 | SB | Dylan Earnshaw | 18th | Finals | 4A East Regionals |
3200 Meter Run | |||||
11:13.89 | SB | Dylan Earnshaw | 14th | Finals | 4A East Regionals |
300 Meter Hurdles | |||||
47.37 | SB | Tanner Lesco | 16th | Prelims H2 | 4A East Regionals |
47.87 | SB | Trevon Hinker | 18th | Prelims H2 | 4A East Regionals |
4x100 Meter Relay | |||||
45.46 | SB | Relay Team | 6th | Finals | |
4x400 Meter Relay | |||||
3:37.29 | SB | Relay Team | 6th | Finals | |
4x800 Meter Relay | |||||
8:35.91 | SB | Relay Team | 4th | Finals | |
High Jump | |||||
6-2 | SB | Ramon Robinson | 4th | Finals | 4A East Regionals |
6-0 | SB | Brady Gale | 5th | Finals | 4A East Regionals |
5-10 | SB | Jeremiah Hunter | 7th | Finals | 4A East Regionals |
5-4 | SB | Tanner Lesco | 12th | Finals | 4A East Regionals |
Long Jump | |||||
20-1.5 | SB | Antoine Butler | 6th | Finals | 4A East Regionals |
19-6.5 | SB | Jeremiah Hunter | 10th | Finals | 4A East Regionals |
18-5 | SB | J. j. Westbrook | 16th | Finals | 4A East Regionals |
18-4 | SB | Brady Gale | 17th | Finals | 4A East Regionals |
Triple Jump | |||||
41-2.25 | SB | Antoine Butler | 5th | Finals | 4A East Regionals |
40-10.25 | SB | J. j. Westbrook | 6th | Finals | 4A East Regionals |
Pole Vault | |||||
13-6 | SB | Royce Fertig | 4th | Finals | 4A East Regionals |
13-6 | SB | Ethan Carlson | 5th | Finals | 4A East Regionals |
Discus | |||||
128-7 | SB | Stephen Francis | 3rd | Finals | 4A East Regionals |
123-4 | SB | Nick Casey | 6th | Finals | 4A East Regionals |
103-10 | SB | Zach Ellender | 14th | Finals | 4A East Regionals |
101-1 | SB | Royce Fertig | 15th | Finals | 4A East Regionals |
Shot Put | |||||
42-1.75 | SB | Jeremiah Hunter | 8th | Finals | 4A East Regionals |
40-10.25 | SB | Zach Ellender | 9th | Finals | 4A East Regionals |
40-1.25 | SB | Nick Casey | 13th | Finals | 4A East Regionals |