RaceTab by MileSplit/FloSports Scott Shaffer, MileSplit Wyoming
Big Horn - 9/14/2018 9:46:05 AM
, , WY
Varsity Girls 5000 Meters
=================================================================
Name Yr Team Time Pts
-----------------------------------------------------------------
1 Kendall Tietjen Buffalo (WY) 21:14.00 1
2 Lexi Rule Buffalo (WY) 21:37.00 2
3 Elizabeth Farris Buffalo (WY) 22:21.00 3
4 Emily Taper Glenrock (WY) 22:35.00 4
5 Tori Wheeler Sundance (WY) 22:51.00
6 Annelise Clark Glenrock (WY) 22:57.00 5
7 Sarah Gonda Sheridan (WY) 23:21.00 6
8 Josie Fettig Sheridan (WY) 23:27.00 7
9 Teaghan Sweckard Buffalo (WY) 23:33.00 8
10 Piper O'Dell Sheridan (WY) 23:37.00 9
11 Sylvia Brown Sheridan (WY) 24:19.00 10
12 Sam Rogaczewski Sheridan (WY) 24:24.00 11
13 Maddison Steed Lovell (WY) 24:29.00 12
14 Samantha Taylor Sheridan (WY) 24:30.00 13
15 Katelin Rogaczewski Sheridan (WY) 24:32.00 14
16 Patti Sanders Lovell (WY) 24:56.00 15
17 Lauren Mitchell Lovell (WY) 24:57.00 16
18 Yesi Hermosillo Glenrock (WY) 25:00.14 17
19 Ali Magelky Sheridan (WY) 25:00.94
20 Danika Palmer Sheridan (WY) 25:01.00
21 Maddy Blackwell Sheridan (WY) 25:03.00
22 Margaret Olsen Buffalo (WY) 25:18.00 18
23 Macey MacArthur Tongue River (Dayton 25:36.00
24 Abby Nunez Glenrock (WY) 25:38.00 19
25 Abbi Cerny Glenrock (WY) 26:13.00 20
26 Seren Chapin Buffalo (WY) 26:14.00 21
27 Kasey Gladson Thunder Basin (Gille 26:15.35 22
28 Kendall Bellow Sheridan (WY) 26:15.60
29 Brooklyn Walker Thunder Basin (Gille 26:20.00 23
30 Gabriella Grabin Sheridan (WY) 26:31.00
31 Hollis Mantle Buffalo (WY) 26:34.00 24
32 Jaylin Hollen Sheridan (WY) 26:35.00
33 Dani Jones Thunder Basin (Gille 26:37.00 25
34 Harmony McDougall Sheridan (WY) 26:39.00
35 Raeghan Wacker Lovell (WY) 27:00.59 26
36 Kalie Bocek Tongue River (Dayton 27:00.95
37 Kailey McRann Thunder Basin (Gille 27:11.00 27
38 Elizabeth Foley Big Horn (WY) 27:20.00
39 Paige Short Buffalo (WY) 27:42.00
40 Easton Phillippi Buffalo (WY) 27:45.00
41 Emma Patik Buffalo (WY) 27:53.00
42 Georgia Wages Buffalo (WY) 28:03.00
43 Clara Kuzara Buffalo (WY) 28:34.00
44 Anna Hollen Sheridan (WY) 28:48.00
45 Elsa Friese Buffalo (WY) 29:11.00
46 Rebekah Price Lovell (WY) 29:14.00 28
47 Sariah Hendershot Lovell (WY) 29:52.00 29
48 Kayleen Harris Glenrock (WY) 30:00.00 30
49 Adalee Sexson Glenrock (WY) 30:26.00 31
50 Marissa Romero Lovell (WY) 31:13.00 32
51 Madison Lubben Thunder Basin (Gille 31:18.00 33
52 Kinsey Hegy Sheridan (WY) 31:25.00
53 Mollie Watson Big Horn (WY) 33:34.00
54 Izabel Clem Sheridan (WY) 36:40.00
Varsity Girls 5000 Meters Team Scores
=================================================================
Team Pts 1 2 3 4 5 (6) (7)
=================================================================
1 Buffalo (WY) 32 1 2 3 8 18 21 24
Total Time: 1:54:03 Average: 22:48.60 1-5 Split: 4:04
2 Sheridan (WY) 43 6 7 9 10 11 13 14
Total Time: 1:59:08 Average: 23:49.60 1-5 Split: 1:03
3 Glenrock (WY) 65 4 5 17 19 20 30 31
Total Time: 2:02:24 Average: 24:28.63 1-5 Split: 3:38
4 Lovell (WY) 97 12 15 16 26 28 29 32
Total Time: 2:10:37 Average: 26:07.32 1-5 Split: 4:45
5 Thunder Basin (Gille 130 22 23 25 27 33 - -
Total Time: 2:17:42 Average: 27:32.27 1-5 Split: 5:03
Varsity Boys 5000 Meters
=================================================================
Name Yr Team Time Pts
-----------------------------------------------------------------
1 Hunter Skeens Sundance (WY) 18:20.00
2 Nathan Kessler Buffalo (WY) 18:53.00 1
3 James Caldwell Lovell (WY) 18:59.00 2
4 Noah Harvey Big Horn (WY) 19:03.00 3
5 Nathaniel Lydic Big Horn (WY) 19:07.00 4
6 Kollen Milmine Buffalo (WY) 19:12.00 5
7 Jacob Velasquez Buffalo (WY) 19:14.00 6
8 Blaine Johnson Sheridan (WY) 19:15.00 7
9 Titus Schelling Sundance (WY) 19:18.00
10 Jason Barron Tongue River (Dayton 19:24.00 8
11 Michael Shaw Sheridan (WY) 19:42.00 9
12 Alex Cahhal Buffalo (WY) 19:48.00 10
13 Billy Watson Big Horn (WY) 20:00.00 11
14 Kobie Cummins Big Horn (WY) 20:03.00 12
15 Max Kessler Buffalo (WY) 20:04.00 13
16 Gaige Tarver Sheridan (WY) 20:05.00 14
17 Truman Jones Sheridan (WY) 20:10.00 15
18 James Halvorsen Glenrock (WY) 20:11.00 16
19 Carlos Hernandez Sheridan (WY) 20:19.00 17
20 Jett Walker Tongue River (Dayton 20:20.00 18
21 Az Benevedes Tongue River (Dayton 20:30.00 19
22 John Halvorsen Glenrock (WY) 20:34.00 20
23 Jacob Brogdon Big Horn (WY) 20:36.56 21
24 Cooper Vollmer Tongue River (Dayton 20:36.79 22
25 Morgan Doherty Thunder Basin (Gille 20:43.00 23
26 Josiah Bartlett Buffalo (WY) 20:48.00 24
27 Cardon Mickelson Lovell (WY) 20:49.00 25
28 Skyler Piasecki Glenrock (WY) 20:55.00 26
29 Michael Anderson Sheridan (WY) 21:04.00 27
30 Massimo Haas Buffalo (WY) 21:06.00 28
31 Marc Wodahl Buffalo (WY) 21:09.00
32 Tyler Trentacosti Sheridan (WY) 21:22.00 29
33 Noah Lansing Sheridan (WY) 21:24.00
34 Parker Lee Thunder Basin (Gille 21:27.00 30
35 Andy Wages Buffalo (WY) 21:29.32
36 Clayton Ehrahard Thunder Basin (Gille 21:29.85 31
37 Luke Tracey Thunder Basin (Gille 21:35.00 32
38 Caleb Schlekeway Thunder Basin (Gille 21:38.00 33
39 Zion Morbeto Thunder Basin (Gille 21:41.00 34
40 Brendan Lundberg Lovell (WY) 21:45.00 35
41 Steven Mansheim Thunder Basin (Gille 22:09.00 36
42 Paxton Piasecki Glenrock (WY) 22:11.00 37
43 Sam Beach Buffalo (WY) 22:21.00
44 Nate Killian Buffalo (WY) 22:25.00
45 Bridger Michaud Big Horn (WY) 22:29.00 38
46 Aiden Cooms Thunder Basin (Gille 22:32.00
47 Ivan Martinez Thunder Basin (Gille 22:33.00
48 Jonathon Briggs Sheridan (WY) 22:38.00
49 Fisher Burris Sheridan (WY) 22:41.00
50 Will Lock Thunder Basin (Gille 22:42.00
51 Kale Benton Buffalo (WY) 22:43.00
52 John Wonka Buffalo (WY) 22:44.00
53 Tim Clason Buffalo (WY) 22:46.00
54 Lj Bailey Sheridan (WY) 22:48.00
55 Danny Hsu Big Horn (WY) 23:13.00 39
56 Ethan Nixon Lovell (WY) 23:29.00 40
57 Cameron Tiftt Big Horn (WY) 23:31.00
58 Trent Foster Sheridan (WY) 23:33.63
59 Wes McCollough Glenrock (WY) 23:33.95 41
60 Nicholas Hale Sheridan (WY) 23:45.00
61 Jacob Carter Big Horn (WY) 24:00.00
62 Hunter Steenbakkers Lovell (WY) 24:03.00 42
63 Chris Richter Thunder Basin (Gille 24:07.00
64 Ethan Lock Thunder Basin (Gille 24:19.00
65 Andrew Albrandt Glenrock (WY) 24:26.00 43
66 Wade O'Louglin Thunder Basin (Gille 24:36.00
67 James Huck Glenrock (WY) 26:44.00 44
68 Brandon Cummins Big Horn (WY) 27:12.00
69 Izack Brown Big Horn (WY) 28:16.00
70 Caleb Weber Thunder Basin (Gille 28:32.00
71 Michael Perry Tongue River (Dayton 29:13.00 45
72 Keaton Phipps Sheridan (WY) 30:24.00
73 Waylon Langevin Buffalo (WY) 40:30.00
Varsity Boys 5000 Meters Team Scores
=================================================================
Team Pts 1 2 3 4 5 (6) (7)
=================================================================
1 Buffalo (WY) 35 1 5 6 10 13 24 28
Total Time: 1:37:11 Average: 19:26.20 1-5 Split: 1:11
2 Big Horn (WY) 51 3 4 11 12 21 38 39
Total Time: 1:38:50 Average: 19:45.92 1-5 Split: 1:34
3 Sheridan (WY) 62 7 9 14 15 17 27 29
Total Time: 1:39:31 Average: 19:54.20 1-5 Split: 1:04
4 Tongue River (Dayton 112 8 18 19 22 45 - -
Total Time: 1:50:04 Average: 22:00.76 1-5 Split: 9:49
5 Glenrock (WY) 140 16 20 26 37 41 43 44
Total Time: 1:47:25 Average: 21:28.99 1-5 Split: 3:23
6 Lovell (WY) 144 2 25 35 40 42 - -
Total Time: 1:49:05 Average: 21:49.00 1-5 Split: 5:04
7 Thunder Basin (Gille 149 23 30 31 32 33 34 36
Total Time: 1:46:53 Average: 21:22.57 1-5 Split: 55