Jackson Hole High School Results
Girls | Athlete | Place | Section | Results | |
---|---|---|---|---|---|
100 Meter Dash | |||||
14.55 | SB | Sierra Barlow | 6th | Prelims | Final results |
14.78 | Cassie Goodwine | 7th | Prelims | Final results | |
200 Meter Dash | |||||
30.26 | Yoseline Tzompa | 7th | Prelims | Final results | |
30.59 | SB | Sierra Barlow | 8th | Prelims | Final results |
31.28 | Cassie Goodwine | 8th | Prelims | Final results | |
800 Meter Run | |||||
2:23.51 | Catherine Cloetta | 3rd | Finals | Final results | |
2:44.43 | SB | Brazee Smith | 2nd | Finals | Final results |
2:46.20 | SB | Ellie Finnigan | 3rd | Finals | Final results |
1600 Meter Run | |||||
5:23.90 | Catherine Cloetta | 2nd | Finals | Final results | |
5:38.33 | Emma MacEachern | 7th | Finals | Final results | |
5:54.48 | SB | Marianne Galbreath | 1st | Finals | Final results |
5:59.02 | SB | Luna Wasson | 15th | Finals | Final results |
3200 Meter Run | |||||
11:40.27 | SB | Catherine Cloetta | 2nd | Finals | Final results |
12:40.13 | SB | Luna Wasson | 10th | Finals | Final results |
13:06.45 | SB | Tashi Wangchuk | 14th | Finals | Final results |
13:13.09 | SB | Marianne Galbreath | 15th | Finals | Final results |
100 Meter Hurdles | |||||
18.94 | Yoseline Tzompa | 5th | Prelims | Final results | |
300 Meter Hurdles | |||||
49.50 | Abby Smith | 4th | Finals | Final results | |
50.19 | Abby Smith | 2nd | Prelims | Final results | |
52.71 | SB | Mallory Wilson | 3rd | Prelims | Final results |
4x800 Meter Relay | |||||
10:23.58 | SB | Relay Team | 3rd | Finals | |
High Jump | |||||
4-11 | SB | Rose Ballairo | 2nd | Finals | Final results |
4-9 | Abby Smith | 8th | Finals | Final results | |
4-7 | Grace Ballairo | 10th | Finals | Final results | |
Long Jump | |||||
12-10.5 | Emma Bode | 6th | Finals | Final results | |
Pole Vault | |||||
8-9 | Emma Bode | 2nd | Finals | Final results | |
Discus | |||||
74-7 | Yoseline Tzompa | 8th | Finals | Final results | |
Boys | Athlete | Place | Section | Results | |
100 Meter Dash | |||||
11.81 | Andrew Linsenmann | 3rd | Prelims | Final results | |
11.96 | SB | Ari Barrios | 4th | Prelims | Final results |
12.18 | SB | Kipp Nilson | 4th | Prelims | Final results |
12.46 | Will Elzemeyer | 5th | Prelims | Final results | |
200 Meter Dash | |||||
24.32 | Tyler Nalley | 3rd | Prelims | Final results | |
24.60 | SB | Grant Cameron | 5th | Prelims | Final results |
24.69 | Ari Barrios | 5th | Prelims | Final results | |
24.91 | SB | Kipp Nilson | 6th | Prelims | Final results |
400 Meter Dash | |||||
52.88 | Kinsley Smith | 2nd | Prelims | Final results | |
54.41 | SB | Demitre Armijo | 4th | Prelims | Final results |
54.42 | SB | Tyler Nalley | 4th | Prelims | Final results |
55.43 | SB | Grant Cameron | 6th | Prelims | Final results |
800 Meter Run | |||||
1:58.32 | Oliver Scofield | 1st | Finals | Final results | |
1:58.90 | Kinsley Smith | 3rd | Finals | Final results | |
2:03.36 | SB | Demitre Armijo | 6th | Finals | Final results |
2:10.76 | SB | Sahir Enriquez | 14th | Finals | Final results |
1600 Meter Run | |||||
4:31.01 | Oliver Scofield | 1st | Finals | Final results | |
4:37.44 | SB | Kinsley Smith | 2nd | Finals | Final results |
4:40.09 | SB | Lars Schou | 4th | Finals | Final results |
4:56.34 | Winston Scofield | 12th | Finals | Final results | |
3200 Meter Run | |||||
9:52.53 | Oliver Scofield | 1st | Finals | Final results | |
10:06.64 | Lars Schou | 3rd | Finals | Final results | |
10:22.66 | SB | Winston Scofield | 6th | Finals | Final results |
11:01.55 | SB | Scott McLennan | 15th | Finals | Final results |
110 Meter Hurdles | |||||
16.15 | Cody Copper | 2nd | Prelims | Final results | |
16.26 | Caleb Strohmenger | 2nd | Prelims | Final results | |
16.39 | Cody Copper | 4th | Finals | Final results | |
300 Meter Hurdles | |||||
41.26 | SB | Cody Copper | 1st | Finals | Final results |
41.28 | Caleb Strohmenger | 2nd | Finals | Final results | |
41.39 | Cody Copper | 1st | Prelims | Final results | |
42.34 | SB | Andrew Linsenmann | 4th | Finals | Final results |
42.42 | Caleb Strohmenger | 1st | Prelims | Final results | |
43.93 | Andrew Linsenmann | 3rd | Prelims | Final results | |
4x100 Meter Relay | |||||
44.86 | SB | Relay Team | 3rd | Finals | |
4x400 Meter Relay | |||||
3:36.78 | Relay Team | 5th | Finals | ||
4x800 Meter Relay | |||||
8:12.80 | SB | Relay Team | 1st | Finals | |
High Jump | |||||
6-1 | Gatlin Topp | 2nd | Finals | Final results | |
5-5 | Matt Tomlinson | 13th | Finals | Final results | |
Long Jump | |||||
20-8.25 | Josh Banks | 4th | Finals | Final results | |
20-5.25 | SB | Andrew Linsenmann | 5th | Finals | Final results |
16-9.75 | SB | Mark Ford | 5th | Finals | Final results |
Triple Jump | |||||
40-8.5 | Ricky Hilton | 3rd | Finals | Final results | |
40-8.25 | Josh Banks | 4th | Finals | Final results | |
36-2.25 | Mark Ford | 2nd | Finals | Final results | |
Pole Vault | |||||
12-9 | SB | Cody Copper | 3rd | Finals | Final results |
11-3 | Gatlin Topp | 7th | Finals | Final results | |
9-3 | SB | Kelly Hammond | 15th | Finals | Final results |
Discus | |||||
108-2 | Spencer Seeton | 7th | Finals | Final results | |
97-3.75 | Matt Tomlinson | 3rd | Finals | Final results | |
90-3.25 | Kris Lunde | 5th | Finals | Final results | |
71-0.5 | Rashad Jensen | 4th | Finals | Final results | |
Shot Put | |||||
39-7.25 | Spencer Seeton | 5th | Finals | Final results | |
37-5.75 | SB | Joe Caesar | 3rd | Finals | Final results |
35-3 | SB | Dustin Perrin | 1st | Finals | Final results |